İstanbul - Kanlıca Gezi Hatırası Ve Fotoğraflarım

Kanlıca gezisi uzun zamandır planladığımız bir geziydi. Nasip bu güneymiş. Gitmeden önce epey bir araştırma yaptık Kanlıca’da nereye gidilir? Neler yapılır? Kanlıca gezilecek yerler nereler? O kadar hoş fotoğraflar vardı ki hemen gidip gezip görmek istiyordum. Neyse ki arkadaşlarım ile Eminönü’nde buluşup yola koyulduk. Hep beraber önce Eminönü’nden vapurla Üsküdar’a geçtik. Oradan da otobüse binip Kanlıca yoluna koyulduk. Sahil boyu giden yolda İstanbul Boğazı’nın nefes kesen manzarasını izledik. En nihayetinde Kanlıca’ya vardık.

mihribat korosu

KANLICA YOĞURDU ÖZELLİKLERİ VE TARİFİ

İnternette Kanlıca yoğurdunu öylesine övmüşler ki asfalta ayak basar basmaz hemen yoğurt yiyebileceğimiz bir yer aramaya başladık. Nitekim hemen deniz kenarında bulunan hoş bir yer bulduk ve yoğurtlarımızı şipariş ettik. Küçük dondurma bardağını andıran iki yoğurt ve bir kase pudra şekeri geldi masamıza. Meğer bu yoğurdun özelliği buymuş. Yoksa yoğurt bildiğiniz yoğurt. Hemen kaşıklarımızı pudra şekerine daldırıp yoğurdumuzun üzerine serpiştirmeye başladık. Şaka gibi, şekerli yoğurt yiyorduk. Fakat bir şey itiraf edeyim mi? Yoğurt, pudra şekeri ile birlikte çok güzel gitti.

MİHRİBAT KORUSU NEREDE NASIL GİDİLİR

Yoğurtlarımızı yedikten sonra Kanlıca’nın gezilesi yerlerini araştırmaya başlamıştık ki iki sevecen teyze bize Mihrabat Korusu’nu gezmemizi tavsiye etti. Taksiye binip yola koyulduk. Ara sokaklardan geçip biraz yokuş çıktıktan sonra gideceğimiz yere vardık. Tek kelime ile harika bir yerdi. Bir tarafında İstanbul Boğazı’nın manzarası diğer tarafta uçsuz bucaksız bir yeşillik. Hemen taksiden indik ve yürüyüş yolunu takip etmeye başladık. Harika bir yer olmasına rağmen bizden başka kimse yoktu. Uzun bir tur attıktan sonra biraz dinlenmek ve yanımızda getirdiğimiz abur cuburları yemek için bir yer bulup oturduk ve manzara ve temiz havanın tadını çıkardık.

KANLICA GEZİSİ SONU

Mihrabat Korusu’nun altını üstüne getirdikten sonra yavaş yavaş geri dönme vakti gelmişti. Bu sefer taksi ile çıktığımız yolu yürüyerek indik. Yolumuzun üzerinde o kadar güzel evler vardı ki anlatamam. Ne yalan söyleyeyim, hepsini teker teker inceleyip hayaller kurmuşuzdur. Yolumuzun üzerindeki bütün şirin evleri inceledikten sonra nihayet sahile inmiştik. Bundan sonra otobüse binip önce Üsküdar’a oradan da vapur ile birlikte Eminönü’ne geçerek evlerimize dağılmak vardı. Yorucu bir gün olmasına rağmen bayağı bir eğlendik. Olurda bir gün yolunuz buralara düşerse sakın ola ki gezmeden gitmeyin derim.

Kaynak: http://irfanbarutcu.com/blog/kisisel/kanlicada-gezilecek-yerler-ve-kanlica-gezisi.html