İstanbul Maçka'da On Numara'da Kahvaltı

Merhabalar :) En sevdiğim mevsim ilkbahar geçti gitti ama şimdi havaların daha da ısınmasını sağlayacak bir mevsim geldi; yaz. Hava sıcaklığının gittikçe artacağı, evde duramayıp kendimizi dışarılara atacağımız günler yaklaştı. Eee evde duramayacaksak kahvaltı yapmak için de kaçış noktaları arayacağız değil mi?

Şimdi diyeceksiniz ki yine mi kahvaltı yine mi çiçek? :) Eveeet tabi ki yine kahvaltı <3 Ben tabi olaya mevsimden girdim ama beni bilen bilir ben tam bir kahvaltı aşığıyım. Değil yaz, kar kış bile olsa kahvaltı deyin gelirim. Tabi her mevsim de kahvaltının yeri ayrı ama yazın daha bir başka. At kendini deniz kenarına, bir yanın deniz bir yanın yeşillik, önünde serpme kahvaltı aman Allaaah!! Neyse çok iştah kabartmadan geçeyim yeni keşfime; Maçka On Numara.

Belki daha önceden gideniniz vardır Maçka On Numara'ya. Kendisi Maçka Parkı'nın içerisinde kalıyor. Daha önceden hamburger falan yemişliğim vardı ya da çay, kahve falan içmeye giderdim ama kahvaltısını hiç denememiştim. Hatta güzel bir kahvaltı çıkacağından ümidim de yoktu açıkçası :) Arkadaşımla başka bir yere gidecekken ''Hadi buraya gidelim!'' dedik.

İki kişilik büyük bir kahvaltıları var. Fiyatı 55 TL ama kocaman. Sigara böreklerinden tutun, çeşit çeşit peynirler, omlet, demlikle gelen çay. Tabakta kaldı yani iki kişi bitiremedik öyle söyleyeyim. Bence yeterince doyurucuydu. O kadar doyurucu bir tabağa kişi başı 27,5 TL bence çok pahalı değil. Bir de Maçka Parkı'nın yeşilliklerine baka baka kahvaltı yapmak paha biçilemez <3 Bir tarafta deniz eksik kaldı ama napalım :)

Yolunuz Maçka'ya düşerse mutlaka On Numara'da kahvaltıyı tavsiye ederim. Sevgilerimle...

Fotğraf: www.ktmlmd.org

Gönül isterdi kendi çektiğim fotoğraflardan koyayım ama arkadaşımla kendimizi çekmekten akıllı ben masayı çekmeyi unuttum :(