İstanbul'da Alaçatı Muhallebicisi'nde Kahvaltı

Güzel İstanbul'umuza günlerdir yaz gelmeyince, güneşli havalardan tam umudu kesmiştik ki gün itibari ile umutlarımız yeniden yeşerdi :) Bugün hava mis gibiydi. ''Tam kahvaltı yapılacak hava yani!! :))'' dedim ve yine kendimi kahvaltıya vurdum. Tüm yazılarımda ne kadar kahvaltı aşığı olduğumu belirttiğim için benden ve kahvaltı aşkımdan bıkmış olabilirsiniz ama affedin beni. Ne yapayım yani kahvaltı dünyanın en güzel öğünü ise?

Gel gelelim bugünkü kahvaltı tecrübeme... Uzun zamandır arkadaşlarımın swarm check-in'lerinde yer alan ama bir türlü görme fırsatı bulamadığım Alaçatı Muhallebicisi'ne gittim. Tabi şu an içinde deliler gibi tatil isteği olan arkadaşlara Alaçatı falan demem iyi olmadı ama üzülmeyin! Alaçatı'yı ayağınıza getirmişler :) Fotoğraflarda gördüğünüz Alaçatı'nın benzeri Ataköy Marina'ya taşınmış. Abartmıyorum! Resmen orada oturunca Alaçatı'da tatil modunda hissediyorsunuz kendinizi. Sanki böyle İstanbul'dan ayrılmış kendinizi oraya atmşsınız gibi...

Bu arada kahvaltı kahvaltı deyip durdum ama ortamı anlatmaktan kahvaltı detaylarına geçemedim. Gerçeği söylemem gerekirse, ortam kadar kahvaltısına da bayıldım. Her şey dolu doluydu. Sucuğundan tutun hellim peynirine kadar her şey vardı ve çok lezzetliydi. Sunumu da başarılı buldum. Tek kişilik kahvaltı yapmak isterseniz 25 TL, çift kişilik için de 48 TL ödemeniz gerekiyor. Kahvaltı serpme şeklinde geliyor. Tek kişilik de çift kişilik de alsanız öyle kahvaltı tabağı şeklinde gelmiyor. Zaten serpme kahvaltı olunca insanın önce gözü doyuyor :) Çay da 1 bardak ile sınırlı değil, termos ile birlikte geliyor. Yani kısacası masadan doymadan kalkmanız zor :)

Mekana dair tek hoşuma gitmeyen şey; içtiğim kahve idi. Resmen kendimi telve içmiş gibi hissettim ama olsun çok mırın kırın da iyi değil :)

Bu arada normalde Ataköy Marina'yı da hiç sevmem hatta ölümüne nefret ederim. Hatta biri ''Hadi marina'ya gidelim!'' dediğinde ''Iyyykk marina mı?'' diye tepki verenlerde başı çekerim ama bu mekan gerçekten bir başka. Sanki Marina'nın o nefret ettiğim havasını bozmaya gelmiş. O yüzden size de şiddetle tavsiye ederim :) Mutlaka yolunuz düşsün!

Sevgilerimle...