İzmir'de Balkan Müziği

Hem yol üstü olduğu hem de bizimkileri görmek için İzmir'e geldim. Birkaç eski arkadaşla buluştum.

İzmir’de gezi yapmaktan daha çok, video kurgulamalarla uğraştım. 4K video olayına girdiğim için inanılmaz çok yorucu oluyor post prodüksüyon kısımları. Sadece Assos'tan İzmir’e gelene kadar neredeyse 1 TB'ye yakın görüntü birikti elimde.

32gb ram ssd harddiskli çift ekran kartlı 4k monitörlü bir laptopum var ama yine de bir render koyuyorum 5 saat sürüyor. O 5-6 saatlik dönemlerde de aile ziyaretleri, arkadaş ziyaretleri yaptım.

Bir de enteresan bir olay oldu. Beni blogdan takip eden ufak da olsa bir kitle var. Özellikle Türkiye’den başka yerlerde yaşamayı düşünenler ve/veya Kamboçya'ya gelmek isteyenler genelde beni Google'dan bulurlar. Ben de elimden geldiğince gelen mesajlara cevap vermeye çalışırım (eğer yolda değilsem ve bilgisayar başındaysam). Mesajlara cevap atamadığım da birçok kişi var, onlardan da özür dilerim cevapsız bıraktığım için.

Dün akşam, yine kafamda "acaba render bitmiş midir" sorusu dönerken, eve doğru paytak paytak yürüyordum, Böyle mesajlaştığım ama daha önce hiç tanışmadığım bir arkadaş bana mesaj attı, blik blik telefon ötünce baktım. Dedi "galiba seni gördüm yürüyordun, müsaitsen bir kahve içelim." Olur dedim, oturduk epey bir lafladık.

Balkan müzikleri yapan tatlı bir grupları var, daha önce de mesajlaşmıştık müzik yaptığını biliyordum ama hiç dinleme şansım olmamıştı. Dedi "bizi çekme şansın olursa çok seviniriz, bizim gruptaki arkadaşların da çok hoşlarına gider." Tamam dedim sözleştik, bugün Mavişehir’de çektim onları, çok eğlenceli çalıyorlar, denk gelirseniz konserlerine gidin derim.

Grup bilgileri:

Grup: Balkan Beatz Orkestra. Tür: Balkan müzikleriFacebook.com/balkanbeatzorkestarInstagram: balkanbeatzorkestar

Çoğu Makedonya göçmeni olan 7 kişilik grup; 2 trompet 2 klarnet 1 davul Trampet ve Darbuka. Grup açılalı 1 yıl olmuş.

Özgür Çağdaş

Yazar Hakkında

Özgür Çağdaş

- Boğaziçi Psikoloji Mezunu- Altın Portakal Film Festivaline 2007, Berlin Film Festivaline 2008 yılında davet edildi.- Pek çok TV projesinde çalıştı.