Google+

Arama formu

KARADENİZ KIYISINDA SAKİN BİR YER POMORIE

Bu yazı Gezimanya üyesi turker.tukuc tarafından yazılmıştır. Yazılarınızı sitemizde yayınlamak isterseniz üye olabilirsiniz.

Burgaz’ı arkamızda bırakarak ve Karadeniz’i sağımıza alarak yolumuza devam ediyoruz. Meşhur Burgaz Hava Alanı'nı geçtikten sonra ilk durağımız, birçok kişi tarafından bilinmeyen Pomorie…

Burgaz

Burası, kafa dinlemek isteyen, sakin bir yer hayali kuran Bulgar vatandaşları ve yabancı misafirler için ideal bir yer. Bunun yanında, meşhur Tuz Gölü'nün oluşturduğu ve çeşitli hastalıklara iyi geldiği söylenen Tuz Müzesi'nden başkaca bir özelliği de yok.

Burgaz-1

Burgaz bölgesine uygun ulaşım yollarından biri de havayolu. En uygun fiyatlı uçak biletlerini görmek için tıklayın

Ancak yine de görmek gerekir mi? Evet gerekir…

Burgaz şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Bourgas De Luxe Studio, My cosy place, Homestay By the market güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Apartment Sarafovo Kalkili, Изгрев, Bogorodi Terrace Apartment. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Sky Apartment, Hotel Prestige, Apartment Vesko Sea gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz A16 Hostel, Ideal Apartments & Rooms, Hotel Varly Bryag tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Burgaz aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Burgaz-2

Bizim Altınoluk, Ören gibi sakin tatil yerlerimizden biri. Bir de kendi adıyla meşhur, Pomorie Şarapları var ki, ancak kış günlerinde, içine ayva dilimleri doğranarak ısıtılmış, sıcak şarap hali gerçekten doyumsuz.

Burgaz-3

Etiketler


turker.tukuc kullanıcısının resmi
Yazar Hakkında

turker.tukuc

uyurgezerim... uyumayı da gezmeyi de severim yani :)