Santa Barbara / Refugio Beach State Park

Yorucu bir yolculuğun ardından Refugio Beach State Park’a geldik.

Park girişindeki Park Rangers kulübesinde kimse yok, ancak kulübenin camına ismimizi ve park yerimizin numarasını yazmışlar.

Kamp yeri Pasifik Okyanusu’nun kıyısında, palmiye ağaçlarının altında sakin bir yer.

Biz tam karavanı park ettik, bir golf arabasıyla Park Ranger geldi. Kamp yerinin ücretini tahsil etti ve gitti.

Sahilde Amerika’nın hemen her yerinde olduğu gibi kimsecikler yok. Zaten buna gerek de yok.

Refugio State Park doğa olarak çok güzel bir yer, highway biraz yukarıdan geçtiği için pek duyulmuyor. Ancak hemen hemen hiç konforu yok, tuvaletleri pis ve bakımsız. Duşlar para ile ve attığınız para kadar sıcak su akıyor. Hava karardıktan sonra aydınlatma olmadığı için ya el feneri ile yolunuzu bulacaksınız ya da karavandan ayrılmayacaksınız. Bu durum bizim pek hoşumuza gitmedi.

Ama aynı şeyi Santa Barbara için söylemek mümkün değil. 

Burası sahili, caddeleri ve mimarisi ile çok güzel bir şehir.

Santa Barbara Pier mutlaka görülmesi gereken bir yer.

Burası üzerine arabaların da park ettiği tahta iskelenin sonundaki Shellfish restoranı; deniz mahsullerini sevenlere çok güzel menüler sunuyor.

Yazı dizisinin diğer bölümlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Yazı dizisinin birinci bölümü: https://gezimanya.com/GeziNotlari/karavanla-amerika-seyahatiYazı dizisinin ikinci bölümü: https://gezimanya.com/GeziNotlari/karavanla-amerika-seyahati-2-bolumYazı dizisinin dördüncü bölümü: https://gezimanya.com/GeziNotlari/karavanla-amerika-seyahati-4-bolum

Ridvan Filiz

Yazar Hakkında

Ridvan Filiz

Bence hayatın tadı, tuzu yani tüm baharatı, gezmek ve görmekte gizli. Mutlaka gezip-görme tutkunlarını meraklandıran, heyecanlandıran şeyler farklıdır.