San Dimas / Western Rodeo

Siz hiç gerçek bir “Rodeo” gösterisi seyrettiniz mi bilmiyorum ama biz daha önce hiç görmemiştik. Seyahatimizi planlarken Los Angeles civarında bulunacağımız günlerde San Dimas’ta bir Western Days Rodeo Festivali’nin yapılacağını öğrendik. Rotamızı biraz değiştirerek bu etkinliği görmek istedik.

San Dimas’ın dışında Tex Shoemaker Arenası’nda yapılıyor. Biz karavanla gittik. Bizden başka karavan olmamasına rağmen bir park sorunu yaşamadık. Belki altından geçerken karavan bazı ağaçların dallarını kırdı ama gösterilen yere sorunsuz park ettik.

Çeşitli kategorilerde yarışmalar yapılıyor.

Bronc Riding


Bareback Bronc


Bull Riding

Yapılan tüm gösteriler birbirinden heyecanlı geçiyor. Hepimiz bu gösterileri büyük bir ilgiyle izledik.

Bu arada da video ve fotoğraflarla bu gösteriyi hatıralarımıza kaydettik.

Western Days Rodeo’yu izlemek için bir aile bileti aldık. İki yetişkin, iki çocuk için 49$ olan bu bilet; hem giriş için hem de Amerika’da yediğimiz en lezzetli hamburgerleri yapan “Carl’s Jr.”dan dört menü verdikleri için hiç de pahalı gelmedi.

Yazı dizisinin diğer bölümlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Yazı dizisinin birinci bölümü: https://gezimanya.com/GeziNotlari/karavanla-amerika-seyahati
Yazı dizisinin ikinci bölümü: https://gezimanya.com/GeziNotlari/karavanla-amerika-seyahati-2-bolumYazı dizisinin üçüncü bölümü: https://gezimanya.com/GeziNotlari/karavanla-amerika-seyahati-3-bolum

Ridvan Filiz

Yazar Hakkında

Ridvan Filiz

Bence hayatın tadı, tuzu yani tüm baharatı, gezmek ve görmekte gizli. Mutlaka gezip-görme tutkunlarını meraklandıran, heyecanlandıran şeyler farklıdır.