Google+

Arama formu

KARAVANLA AMERİKA SEYAHATİ - 4. BÖLÜM

San Dimas / Western Rodeo

Siz hiç gerçek bir “Rodeo” gösterisi seyrettiniz mi bilmiyorum ama biz daha önce hiç görmemiştik. Seyahatimizi planlarken Los Angeles civarında bulunacağımız günlerde San Dimas’ta bir Western Days Rodeo Festivali’nin yapılacağını öğrendik. Rotamızı biraz değiştirerek bu etkinliği görmek istedik.

Los Angeles (Kaliforniya)

San Dimas’ın dışında Tex Shoemaker Arenası’nda yapılıyor. Biz karavanla gittik. Bizden başka karavan olmamasına rağmen bir park sorunu yaşamadık. Belki altından geçerken karavan bazı ağaçların dallarını kırdı ama gösterilen yere sorunsuz park ettik.

Los Angeles (Kaliforniya)-1

Çeşitli kategorilerde yarışmalar yapılıyor.

Los Angeles (Kaliforniya)-2
Bronc Riding

Los Angeles (Kaliforniya) şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Dresden B & B, LA Villa close to Little Tokyo, Rooms in an apartment West Hollywood güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Hollywood Hills Upscale 5bd/5.5ba, Selby Ave Guest House, Wiley's Cottage. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Comfort Inn Near Old Town Pasadena in Eagle Rock CA, Trylon Hotel - Hollywood, The Palazzo Communities by Synergy gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz LA International, Hollywood Stay, Widblue tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Los Angeles (Kaliforniya) aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Los Angeles (Kaliforniya)-3
Bareback Bronc

Los Angeles (Kaliforniya)-4
Bull Riding

Los Angeles (Kaliforniya)-5

Yapılan tüm gösteriler birbirinden heyecanlı geçiyor. Hepimiz bu gösterileri büyük bir ilgiyle izledik.

Los Angeles (Kaliforniya)-6

Bu arada da video ve fotoğraflarla bu gösteriyi hatıralarımıza kaydettik.

Los Angeles (Kaliforniya)-7

Los Angeles (Kaliforniya)-8

Western Days Rodeo’yu izlemek için bir aile bileti aldık. İki yetişkin, iki çocuk için 49$ olan bu bilet; hem giriş için hem de Amerika’da yediğimiz en lezzetli hamburgerleri yapan “Carl’s Jr.”dan dört menü verdikleri için hiç de pahalı gelmedi.

Yazı dizisinin diğer bölümlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Yazı dizisinin birinci bölümü: https://gezimanya.com/GeziNotlari/karavanla-amerika-seyahati
Yazı dizisinin ikinci bölümü: https://gezimanya.com/GeziNotlari/karavanla-amerika-seyahati-2-bolum
Yazı dizisinin üçüncü bölümü: https://gezimanya.com/GeziNotlari/karavanla-amerika-seyahati-3-bolum


Yazar Hakkında

Ridvan Filiz

Bence hayatın tadı, tuzu yani tüm baharatı, gezmek ve görmekte gizli. Mutlaka gezip-görme tutkunlarını meraklandıran, heyecanlandıran şeyler farklıdır. Beni İnsanlar ve yaşamları ilgilendiriyor. Gittiğim yerlerdeki insanlar nasıl yaşıyor, neler yiyor, içiyor, nasıl eğleniyorlar öğrenmek istiyorum. Gezmediğim zamanlarda da System controller...