Kısa Kısa Kuşadası Notları

Selçuk’tan Kuşadası’na doğru yola çıktık. Hemen Kuşadası girişinden genel manzarayı izleyip, sonra Kuşadası Marina’ya gittik. Marinanın hemen yanında insanlar yüzüyordu ve hava çok güzeldi.

Daha temiz ve güzel bir kumsal olduğu için Kuşadası merkez yerine Davutlar, Siteler sahiline de gidilebilir.

Kuşadası oldukça turistik bir bölge, bu nedenle sahil boyunca çok çeşitli kafe ve restoran mevcut. Özellikle marina kısmında güzel manzaralı restoranlar yer alıyor.

Kuşadası’nın gece hayatı da bir hayli canlı. Barlar Sokağı ve Kaleiçi bölgesinde barlar ve gece kulüpleri var. Yaz aylarında eğlenceli bir kalabalık oluyor.

Kuşadası’nın merkezinde, Kuşadası’na adını da verenGüvercin Adası da yer alıyor. Önünde inanılmaz bir trafik olduğu ve devasa bir cruise gemisi geldiği için oraya hiç gidemedik. Hava kararmadan Davutlar’a gidip biraz yüzdük.

Davutlar sahiline lisede gidiyordum, bizim yaşımız için epey mekân vardı o zamanlar ve kumsalı da iyi bir kumdu. Bu gidişimde ise muhtemelen daha sezon açılmadığı için sahilde henüz mekân yoktu ve kumsal boştu.

Sahilde bizden başka yüzen kimse yoktu ama hava güzel diye girdik denize. Davutlar’ın ayağa taş batmayan güzel kumsalı hala yerli yerindeydi.

Akşam Bakkhos Otel'de (https://www.booking.com/hotel/tr/bakkhos-guesthouse.tr.html) kaldık. Kuşadası merkeze mesafeli ama çok çok güzel bir yerdi. Tam Asya/Afrika guesthouse tipinde yapılmış bir otel. Bahçelik alan içinde, havuzu da olan ve tüm gününüzü hamakta geçirebileceğiniz, çok rahat bir yerdi.

Ertesi gün otelden çıkarken daha 100 metre bile gitmemişken 2 lastiğimiz birden patladı. Yolda inanılmaz sivri bir taş varmış. Hemen Fiat yol yardımı aradık. Çok iyi ilgilendiler, ben otele dönüp videolarla uğraşırken sağ olsun her şeyi hallettiler. Sonra doğruca Bodrum’a yola koyulduk. 

Özgür Çağdaş

Yazar Hakkında

Özgür Çağdaş

- Boğaziçi Psikoloji Mezunu- Altın Portakal Film Festivaline 2007, Berlin Film Festivaline 2008 yılında davet edildi.- Pek çok TV projesinde çalıştı.