Google+

Arama formu

LJUBLJANA’DA GÖLLER BÖLGESİ TURU VE BOHİNJ GÖLÜ

Bu yazı Gezimanya üyesi özlem demir tarafından yazılmıştır. Yazılarınızı sitemizde yayınlamak isterseniz üye olabilirsiniz.

Ljubljana’da 3. ve son günümüzde rotamız göller bölgesi… Meşhur Bled Gölü'nü ilk Ljubljana gezimizde de görmüştük. Bu yüzden Bled'i pas geçip öncelikle Bohinj Gölü'ne gidiyoruz. Ne kadar da iyi ediyoruz. Burası tek kelimeyle MUHTEŞEM! 

Bohinj

İnternette okuduğum şu söz durumu çok güzel ifade ediyor: "Many visitors to Slovenia say they've never seen a more beautiful lake than Bled… That is, until they've seen Lake Bohinj". 
 
Bohinj-1

Gölün etrafında turlayıp kalabalık olmayan ve gölün güneş alan bir tarafını seçip konuşlanıyoruz : ) Böyle güzel bir göl manzarası, böyle güzel bir göl rengi ben ömrümde görmedim. Hemen suya atlıyoruz. Su epey serin. Ne de olsa dağların arasında, 2 bin metre rakımdaki bir gölde yüzüyoruz.
 
Bohinj'e yarım saat mesafedeki Bled Gölü’ne geri dönüyoruz. Artık Bled pek de etkileyici gelmiyor. Aslında Bled de farklı açıdan güzel. Bohinj gibi rengi insanı kendinden alan, yüzülesi bir göl değil ama onun da özelliği etrafında çevrili dağları, ortasındaki adacığı ve ada üzerindeki Kilisesi ile manzara açısından farklı ve görkemli oluşu. Bled etrafında Bohinj’in aksine pek çok otel ve restoran mevcut. Bunun yanı sıra yelken, bisiklet, golf, kano gibi aktiviteler yapılabiliyor. Biz de etrafında turlayıp, Hotel Villa Preseren' in göle nazır restoranında öğle yemeğimizi aldıktan sonra göller bölgesinden ayrılıyoruz.

Bohinj-2

Bohinj şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Rooms Pekovec Bohinj, Apartment and room Mateja Kovačič, Apartment Kolman güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Small but Sweet apartment, Snežak (Snowman) 2, Snežak (Snowman). Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Apartments Ema, Apartmaji Marinka Hodnik, Apartments and Rooms Hodnik Slavko gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Apartma PR PEKOVCU, House Budkovič, Gostišče Pristavc tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Bohinj aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Yazarın diğer yazılarını www.gezentianne.com'dan takip edebilirsiniz.


özlem demir kullanıcısının resmi
Yazar Hakkında

özlem demir

İkiz annesi, blogger, sonradan gurme, gezenti, doğa aşığı,42 ülke, 148 şehir...