Google+

LONDRA'DA GÖRÜLMESİ GEREKEN MÜZELER

195714 Mar 2015Gezi Notu
Seren OksalSeren OksalGezgin14 Mar 201519570 Yorum

Londra'nın dışında dünyanın birçok önemli kentinde de ziyaret edebileceğiniz Madame Tussauds'da pek çok ünlü sanatçının, devlet adamlarının, hatta film karakterlerinin balmumu heykellerini yakından görebilir, birlikte fotoğraf çekilebilirsiniz. Benim müzeye gittiğim gün oldukça kalabalık olduğu ve sınırlı vaktim olduğu için müzenin her bölümünü görme şansım olmadı. Ayrıca müzede her yaştan insanı görebileceğinizi söyleyebilirim. Burası, Londra'yı gezmeye gelenlerin mutlaka uğradığı önemli yerlerden birisi. Eğer Londra'dakine gidemiyorsanız, Avrupa'da, Kuzey Amerika'nın birkaç eyaletinde ve Asya'daki Madame Tussauds müzelerini ziyaret edebilirsiniz. 

Londra

Londra-1

 Paket turlarda kaçırılmaması gereken en güncel ve ekonomik kampanyalar şöyle: Bansko Kayak Turu – 1 Gece Bedava, Bansko Kayak Turu – Ücretsiz Kayak Eğitimi, Lapland Turu - Son dakika 200 Euro indirim, %25 indirimli Prag Turu, Sicilya & Malta Turu – Son dakika %5 indirim, Belgrad Turu - %25 indirim , Prag Turu 14 Şubat Özel – Son Dakika %5 İndirim

Londra-2

Londra-3

Londra şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Landmark London, Hilton London Canary Wharf, Hilton London Tower Bridge. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Hilton London Metropole, The Park Tower Knightsbridge, a Luxury Collection Hotel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Hilton London Angel Islington, DoubleTree by Hilton London – Docklands Riverside, NH London Kensington tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Londra aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Londra-4

Londra-5

Londra-6

Natural History Museum - Ulusal Tarih Müzesi
 
1881 yılında kurulmuş olan Natural History Museum, hem tarihi hem de bilimsel açıdan önemli bir müze. Bu müzede birçok dinozor iskeleti görebilirsiniz. Öğretmenleriyle gelen öğrenci gruplarıyla karşılaşabilirsiniz. Burada çocukların hem eğlenip hem de bilimsel gerçekleri öğrenebileceği etkinliklerin düzenleniyor olması farklı bir müze deneyimi yaşatıyor.

Londra-7

Londra-8

Londra-9

Londra-10

Londra-11

The British Museum
 
Çeşitli bölümlere ayrılmış olan British Museum, müze gezmeyi sevenlerin İngiltere'ye geldiklerinde kesinlikte ziyaret etmelerini tavsiye edebileceğim bir müze. Bu müzede tarihin farklı dönemleri ve kıtalar arası yolculuğa çıkacaksınız. Dünyanın en önemli eserlerinden Rosetta Taşı da burada yer almaktadır. Müzenin Efes bölümü de oldukça ilgi çekiciydi. Yine de buradaki tarihi eserleri asıl ait olduğu yerde, İzmir'in Selçuk ilçesinde bulunan Efes Antik Kenti'nde görmenin daha heyecan verici olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Londra-12

Londra-13

Londra-14

Londra-15

Londra-16

Londra-17

Londra-18

Windsor Castle - Windsor Kalesi

Neredeyse 1000 yıllık bir tarihe sahip Windsor Castle, turistler tarafından ziyaret edilen bir yer olmasının yanı sıra İngiliz Kraliçesi II. Elizabeth'in de ikamet ettiği bir yer olma özelliğini taşıyor. Kale, oldukça geniş bir alana yayılmış durumda. Tarihi binaların resimlerini çekmekten hoşlananlar güzel kareler yakalayabilirler. Aynı zamanda hediyelik eşya dükkanından, magnet gibi küçük hediyeler alabilirsiniz.

Londra-19

Londra-20

Londra-21

Londra-22

Londra-23

Londra-24

Londra-25

Londra-26

Londra-27

Londra-28

Londra-29

Londra-30

Londra-31

Londra-32

Londra şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; London: Planet Hollywood'da 2 Kişilik Yemek Yemeği (20.69 €), Tam Gün Canterbury, Dover ve Leeds Castle: From London (74.73 €), Gerilim Live biletleri: Londra West End (46.7 €), İtalyan British Museum ve Camden Town 4 Saat Tur (22.99 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar