Google+

Arama formu

LONDRA'DA GÖRÜLMESİ GEREKEN MÜZELER

Londra'nın dışında dünyanın birçok önemli kentinde de ziyaret edebileceğiniz Madame Tussauds'da pek çok ünlü sanatçının, devlet adamlarının, hatta film karakterlerinin balmumu heykellerini yakından görebilir, birlikte fotoğraf çekilebilirsiniz. Benim müzeye gittiğim gün oldukça kalabalık olduğu ve sınırlı vaktim olduğu için müzenin her bölümünü görme şansım olmadı. Ayrıca müzede her yaştan insanı görebileceğinizi söyleyebilirim. Burası, Londra'yı gezmeye gelenlerin mutlaka uğradığı önemli yerlerden birisi. Eğer Londra'dakine gidemiyorsanız, Avrupa'da, Kuzey Amerika'nın birkaç eyaletinde ve Asya'daki Madame Tussauds müzelerini ziyaret edebilirsiniz. 

Londra

Londra-1

Londra-2

Londra bölgesine uygun ulaşım yollarından biri de havayolu. En uygun fiyatlı uçak biletlerini görmek için tıklayın

Londra-3

Londra şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Haymarket Hotel, Firmdale Hotels, Charlotte Street Hotel, Firmdale Hotels, 41. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz The Bloomsbury Hotel, London Guest House, London Olympus Hotel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Smart Camden Inn Hostel, Smart Hyde Park Inn Hostel, Smart Hyde Park View Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Londra aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Londra-4

Londra-5

Londra-6

Natural History Museum - Ulusal Tarih Müzesi
 
1881 yılında kurulmuş olan Natural History Museum, hem tarihi hem de bilimsel açıdan önemli bir müze. Bu müzede birçok dinozor iskeleti görebilirsiniz. Öğretmenleriyle gelen öğrenci gruplarıyla karşılaşabilirsiniz. Burada çocukların hem eğlenip hem de bilimsel gerçekleri öğrenebileceği etkinliklerin düzenleniyor olması farklı bir müze deneyimi yaşatıyor.

Londra-7

Londra-8

Londra-9

Londra-10

Londra-11

The British Museum
 
Çeşitli bölümlere ayrılmış olan British Museum, müze gezmeyi sevenlerin İngiltere'ye geldiklerinde kesinlikte ziyaret etmelerini tavsiye edebileceğim bir müze. Bu müzede tarihin farklı dönemleri ve kıtalar arası yolculuğa çıkacaksınız. Dünyanın en önemli eserlerinden Rosetta Taşı da burada yer almaktadır. Müzenin Efes bölümü de oldukça ilgi çekiciydi. Yine de buradaki tarihi eserleri asıl ait olduğu yerde, İzmir'in Selçuk ilçesinde bulunan Efes Antik Kenti'nde görmenin daha heyecan verici olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Londra-12

Londra-13

Londra-14

Londra-15

Londra-16

Londra-17

Londra-18

Windsor Castle - Windsor Kalesi

Neredeyse 1000 yıllık bir tarihe sahip Windsor Castle, turistler tarafından ziyaret edilen bir yer olmasının yanı sıra İngiliz Kraliçesi II. Elizabeth'in de ikamet ettiği bir yer olma özelliğini taşıyor. Kale, oldukça geniş bir alana yayılmış durumda. Tarihi binaların resimlerini çekmekten hoşlananlar güzel kareler yakalayabilirler. Aynı zamanda hediyelik eşya dükkanından, magnet gibi küçük hediyeler alabilirsiniz.

Londra-19

Londra-20

Londra-21

Londra-22

Londra-23

Londra-24

Londra-25

Londra-26

Londra-27

Londra-28

Londra-29

Londra-30

Londra-31

Londra-32