Londra'da Sanat

Londra kesinlikle görülmesi gereken şehirlerden biri. Burada aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Her ne kadar insanlar İngilizlerin soğuk yapıda insan olduklarını söyleseler de bu görüşe kesinlikle katılmıyorum. Çok kibar ve yardımseverler. Yolda kaybolduğumuzda kimi durdurduysak bize ellerinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştılar. Şansımıza hava da çok iyiydi ve yağmura yakalanmadık.

Londra Film FestivaliLondra Film Festivali

Muhakkak bir akşamınızı sevdiğiniz bir müzikal için ayırmanızı tavsiye ederim. Notre Dame De Paris, Fame ve Cats gibi müzikallerden bizler "Phantom of the Opera" yı seçerek gözlerimizi şenlendirdik. Gönül isterdi ki Globe Tiyatrosu'nda Shakespeare eserlerinden birinin sahneleşine şahit olalım. Fakat o sırada oyunlar sahnelenmiyordu. Umarım bu hayalimi yakın bir zamanda gerçekleştirebilirim.  

Shakespeare's Globe
Shakespeare's Globe 

Bu şehirden ve insanların yaşam şekillerinden büyülendim. Muhakkak görülmesi gereken şehirler listesinde ismi yer almalı.

Bol gezmeli günler...

Görülmesi Gereken Yerler
Londra Kalesi, London Eye, Madame Tussauds, Trafalgar Meydanı, Westminister Sarayı, Londra Bilim Müzesi, Buckhingham Sarayı, National Gallery, Natural History Museum, British Museum, Big Ben,  Piccadilly Circus, Hyde Park, Globe Tiyatrosu, Westminister Abbey, Tate Modern, London Museum, Londra Köprüsü, The Monument, Londra Metrosu, vb gibi.

Avrupa'nın en yüksek dönme dolabı London Eye'dan Londra görüntüsü.
Avrupa'nın En Yüksek Dönme Dolabı London Eye'dan Londra Görüntüsü.​

Big Ben'in Uzaktan Görüntüsü
Big Ben'in Uzaktan Görüntüsü.

Wembley Stadyumu Wembley Stadyumu