Google+

MUHTEŞEM DUBAI

132716 Nis 2017Gezi Notu
Nur EmirlerogluNur EmirlerogluGezgin16 Nis 201713270 Yorum

Nisan başında Dubai tatilimizi yaptık kardeşimle. İlk defa bu bölgeye seyahat ediyorduk o yüzden biraz heyecanlıydık.

Çok güzel bir yolculuk yaptık ve Dubai Havaalanı'na indik. Pasaport girişi ve çıkışı hariç söyleyebileceğim en ufak bir olumsuzluk yok. Ama hem girerken hem çıkarken çok bekledik ve çok yorulduk.

Bahsedildiği gibi Dubai çok lüks bir şehir ve bu şehirde gezerken kendinizi cidden iyi hissediyorsunuz. 

Dubai lokasyonunu gezmenin en pratik yollarından biri de tur paketlerini tercih etmek. Eğer zorlanmadan, bir rehber eşliğinde Dubai lokasyonunu gezmek isterseniz; Promosyon Dubai Turu - 399 EUR , Promosyon Dubai Turu - 499 EUR , Promosyon Dubai Turu - 449 EUR , Promosyon Dubai Turu - 449 EUR , Dubai Turu (3 Gece Konaklamalı) - 399 EUR gibi seçenekleriniz bulunuyor. Ayrıca tüm Dubai turlarının listesini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Dubai

Kısaca neler yaptığımızdan bahsedecek olursam,

Burj Khalifa'nın 122. katındaki At.mosphere' de High Tea diye adlandırdıkları bol tatlı eşliğinde çay-kahve keyfi yaptık. Dubai Mall ve Emirates Mall'ı gezdik. Çok büyük alışveriş merkezleri buralar, her türlü lüks mevcut, gez gez bitmez dediklerinden ki bitiremedik.

Dubai Mall'ın önünde ışık ve su gösterileri oluyor akşamları muhakkak izleyin. Ne olabilir ki diye düşünmüştüm çok şaşırdım, çok beğendim.
Marina bölgesinde Dubai Walk diye adlandırdıkları çok canlı, eğlenceli bir yürüyüş, yemek alanı var, muhakkak uğrayın.

Dubai şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Dubai Apartments JBR Sadaf, Keys Please Holiday Homes - Shams 4 - JBR, OkDubaiApartments- Daisy Dubai Marina. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Grand Central Hotel, Holiday Club, Palm Jumeirah gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Al Shamal Hotel, London Suites Hotel, Taj Palace Hotel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Dubai aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Denize otelimizin plajından girdik. Otelimizi de gerçekten çok beğendik. Fotoğraflara bir bakınca siz de anlayacaksınız.

Yemeklere gelecek olursam, lezzetli ama pahalı... Normal hayatımda genelde diyette olduğum için Cheesecake Factory' i görünce dayanamadım ve yine çok yedim :) Japon,İtalyan,Lübnan,Türk hemen hemen her türlü alternatif var. Dediğim gibi biraz pahalı. Bu arada elektronik hariç çoğu şey de pahalı. Giyim dahil....

Yabancı yoğunluklu bir şehir, sizi rahatsız eden bir durum yok, Arap'larda kendi hallerinde... Anladınız sanırım ne demek istediğimi...

Daha fazla lafı uzatmayayım... Bence bir gidin görün. Tarihi doku beklentiniz yoksa, ki bence olmamalı, yapay ama güzel bir şehir. Farklı bir kültür. Avrupa'dan sıkıldığım için bana çok iyi geldi.

Tekrar gidilir mi? Kesinlikle EVET...

Dubai-1

Dubai şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Dubai: Al Muntaha Restaurant'ta Cuma Brunch'ı Burj Al Arab (160.38 €), Yeşil Gezegen (22.69 €), Sunriser: Dubai'den 4 Saat Sunrise Safari (49.57 €), Dubai: 4x4 Kendinden Sürüş Desert Safari & Sandboarding (251.02 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Dubai Otelleri

-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar