Google+

NATO VE BELÇİKA'NIN BAŞKENTİ: BRÜKSEL

656712 Kas 2014Gezi Notu
rifkiunalrifkiunalGezgin12 Kas 201465670 Yorum

Belçika'nın başkenti olan Brüksel, 2 milyona yakın nüfusa sahip. Atomium, dünyaca ünlü Grand Place meydanı, çikolataları ve NATO'nun başkenti olması ile biliniyor.

Brüksel

Brüksel-1

 Paket turlarda kaçırılmaması gereken en güncel ve ekonomik kampanyalar şöyle: Bansko Kayak Turu – 1 Gece Bedava, Bansko Kayak Turu – Ücretsiz Kayak Eğitimi, Lapland Turu - Son dakika 200 Euro indirim, %25 indirimli Prag Turu, Sicilya & Malta Turu – Son dakika %5 indirim, Belgrad Turu - %25 indirim , Prag Turu 14 Şubat Özel – Son Dakika %5 İndirim

Fotoğrafta Palais de Justice, yani Adliye Sarayı yer alıyor. Ağustos'ta tadilat vardı fakat biz bir kısmına girme şansı bulduk yine de : )

2. Dünya Savaşı sırasında birçok hasar gören Adalet Sarayı, hala şehrin sembolik yapılarından biri olarak karşımızda durmayı başarıyor.

Brüksel şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Eikstraat, Appartements Plasky, Apartments Brussels Loft. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Jaspar Ground Floor, Le Petit Manhattan - 270° View gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz L'Hermitage Guest Room - A room with a view..., Appartement Louise Toison D'or, Villa les bisous tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Brüksel aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Brüksel-2

Mimarisi beni büyüledi. Hangi zaman diliminde olduğunuzu karıştırabilirsiniz : )

Brüksel-3

Grand Place meydanı etrafındaki yapıların mimarileri, bulutlar eşliğinde güzel manzaralar sunuyor.

Brüksel-4
Grand Place meydanında yer alan; L'Hôtel de ville (Hükümet -yerel hükümet- Konağı)

Brüksel-5

Brüksel'in dünyaca ünlü Grand Place meydanı, bu yıl yapılan etkinliklerde Türk halısına bezendi. Birçok renkte begonyalar görsel bir ziyafet sundu bizlere. Havai fişek ve çeşitli gösterilerle bu meydan oldukça keyif verici : )

Brüksel-6

Biz Türkleri onurlandıran bu çiçek halıda; tam 600 bin begonya bulunuyor.

Brüksel-7
Brüksel'in huzurlu caddelerinden birinde bu çift artık ölümsüz : )

Brüksel-8
1958 yılında yapılan Atomium

Gidemedik ama uzaktan görmek için yeterince büyük bir yapı : )

Brüksel-9
2. Dünya Savaşı’nı temsili bir yapıt. Adalet Sarayı’nın hemen yanında bulunuyor.

http://rifkiunal.blogspot.com.tr/

Brüksel şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Bruges: 1 Saatlik Rehberlik Turu Turu (50 €), Zundert: Vincent van Gogh Evi Giriş Bilet (6 €), Ghent: İspanyolca Walking Tour Rehberli (10 €), Brüksel: Tren Dünya Müzesi Giriş Bilet (12 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar