Google+

Arama formu

NATO VE BELÇİKA'NIN BAŞKENTİ: BRÜKSEL

Belçika'nın başkenti olan Brüksel, 2 milyona yakın nüfusa sahip. Atomium, dünyaca ünlü Grand Place meydanı, çikolataları ve NATO'nun başkenti olması ile biliniyor.

Brüksel

Brüksel-1

Fotoğrafta Palais de Justice, yani Adliye Sarayı yer alıyor. Ağustos'ta tadilat vardı fakat biz bir kısmına girme şansı bulduk yine de : )

2. Dünya Savaşı sırasında birçok hasar gören Adalet Sarayı, hala şehrin sembolik yapılarından biri olarak karşımızda durmayı başarıyor.

Brüksel şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Vintage Eco Flat Grand Place, Apartments Brussels Loft, Sweet Inn Apartment Etterbeek. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Sweet Inn Apartments - Godecharles, Brussels BnB gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz 3 Bedroom Penthouse, Sweet Inn - Major Rene Dubreucq, Apartment Luxury Louise - Stéphanie home tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Brüksel aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Brüksel-2

Mimarisi beni büyüledi. Hangi zaman diliminde olduğunuzu karıştırabilirsiniz : )

Brüksel-3

Grand Place meydanı etrafındaki yapıların mimarileri, bulutlar eşliğinde güzel manzaralar sunuyor.

Brüksel-4
Grand Place meydanında yer alan; L'Hôtel de ville (Hükümet -yerel hükümet- Konağı)

Brüksel-5

Brüksel'in dünyaca ünlü Grand Place meydanı, bu yıl yapılan etkinliklerde Türk halısına bezendi. Birçok renkte begonyalar görsel bir ziyafet sundu bizlere. Havai fişek ve çeşitli gösterilerle bu meydan oldukça keyif verici : )

Brüksel-6

Biz Türkleri onurlandıran bu çiçek halıda; tam 600 bin begonya bulunuyor.

Brüksel-7
Brüksel'in huzurlu caddelerinden birinde bu çift artık ölümsüz : )

Brüksel-8
1958 yılında yapılan Atomium

Gidemedik ama uzaktan görmek için yeterince büyük bir yapı : )

Brüksel-9
2. Dünya Savaşı’nı temsili bir yapıt. Adalet Sarayı’nın hemen yanında bulunuyor.

http://rifkiunal.blogspot.com.tr/


Yazar Hakkında

rifkiunal

13 Şubat 1993’te Van’da doğdu. İlkokulu sırasıyla; İnönü İlköğretim Okulu, Cumhuriyet İlköğretim Okulu, TED Van Koleji’nde okudu. Ortaöğretimi; Özel Çınar İlköğretim Okulu’nda okudu. Lise öğrenimini; Van Zeve Anadolu Lisesi, Van Atatürk Anadolu Lisesi ve babasının Sakarya Üniversitesi’ne tayini üzerine son seneyi Sakarya Serdivan Lisesi’nde...