Google+

Arama formu

PEMBE, MAVİ, BEYAZ ÜÇLEMESİ: NEREİD MEYHANESİ, KAŞ

Bazen kendimi, evde gün yapıp 20-25 kişiyi ağırlayan annemmiş gibi hissediyorum… Tek fark ile… Börekler açmak ve pastalar hazırlayan anne özeni yerine, çay, kahve, bira, kokteyl, frozen, lynchburg, mojito gibi aklınıza gelebilecek her ne var ise hazırlayan bir anne hassasiyetiyle…

Kaş

Bir de uzun zamandır aklımda olan benzetmemi paylaşmak için bu yazımı yazmayı bekliyordum, izninizle çok kısaaa bir geçmişe dönüş yapacağım : ) Kaş’a taşınmam vesilesiyle ziyaretime gelen dostlar ile ya da ilk defa burada ağırlarken tanıştıklarımızla olan ağırlama ve uğurlama ritüeli, çocukluk dönemimde yaz sezonlarını geçirdiğimiz Yelkenkaya’daki yazlık evimizdeki günleri hatırlattı. Yelkenkaya İşbankası Kampı’nı belki bilenleriniz vardır. Haziran-Eylül dönemini 15’er günlük devreler halinde İşbankası mensuplarına kura ile konaklama fırsatı çıkardı, bizler de şanslı çocuklar olarak tüm yaz dönemi boyunca her devreye gelen akranlarımızla tanışma fırsatı bulurduk. Nerede mi? Elbette oyun parkında… Bir bakardık ki daha ilk günün sonunda grup kurulmuş ve akşam sohbetleri başlamış… O 15 gün o kadar hızlı geçerdi ki son gün ayrılmak çok zor olurdu, hatta devreler arasında bir günlük boşlukta (e o günde de kamp temizliği yapılırdı yeni devre misafirleri için) bizde de bir hüzün ki sormayın… Ertesi gün geldiğinde yeni devre çocukları gelir ve aynı döngü yeniden başlardı… Nedense biraz nostalji yapıp eski günleri yad edesim geldi : )

Kaş-1

Kaş bölgesine uygun ulaşım yollarından biri de havayolu. En uygun fiyatlı uçak biletlerini görmek için tıklayın

Kaş-2

Kaş şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz La Salvia Hotel Kaş, Bossa Nova Apart, Pınar Pansiyon.gibi otelleri tercih edebilirsiniz Bir de Tatilsepeti.com'un Kaş aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Neyse bu kadar laklak yeter, bu haftanın mekânına gelsin sıra bakalım… Sezon yoğunluğunda akşam 21.30 servisi ile otel misafirlerimizi Kaş’a getirdikten sonra, artık bize serbest zaman demek isterdim ki Kaş’ta bu o kadar da kolay değil… Kaşlı olmak bazen zormuş yahu, herkes herkesi tanıyor. Yolda merhaba demeden ve en az bir yarım saat oyalanmadan bir yere ulaşmanın [ şikâyet etmiyorum yanlış anlaşılmasın, keyifli aslında : ) ] gayet zor olduğu sevimli kasabamızda az da olsa Berkay ile baş başa kalma fırsatı yakaladığımız nadir anlardan birinde, Nereid Meyhanesi’ni keşfedelim dedik… Pembe begonviller arasında mavi ve beyaz renklerin hâkim olduğu mekâna, dekoratif olarak kullanılan balık ağları ve deniz fenerleri hoş bir hava kazandırmış. Restorana geldiniz, mavi-beyaz pötikare örtülü masanıza yerleştiniz ve sipariş zamanı mı geldi? İşte size “yemeden ayrılmayın” diyeceklerim: ahtapot ızgara, saganaki peyniri, karışık ege otlarından sıcak olarak üzerine yoğurt ile servis edilen meze, kalamar, mücver ile kılıçbalığı pastırmalı paçanga… Deneme fırsatı yakalayamadığımız daha pek çok çeşit meze… Ama hepsinden tatmak için tek bir akşam yeterli değil maalesef... Sizler de bu yazdıklarımın haricinde denedikleriniz olursa paylaşırsanız sevinirim, e ne de olsa hayat paylaştıkça daha güzel : )

Şimdiden afiyet olsun ve bol keyifli bir gurme akşamı olsun : )


Yazar Hakkında

IŞIL ATAKER

Gezmek, seyahat etmek, gözlemlemek, fotoğraf çekmek, uçak, otobüs, araba farketmeksizin herhangibir araca binip bir yerlere gidiyor olma hissini yaşamak, konser, film, sinema, festival, ne varsa hepsine yetişmek, trekking, rafting, bisiklet, içinde aktivite barındıran ne var ise içinde bulunmak ve tüm bu yaşadıklarıma dair hislerimi,...