Google+

Arama formu

PHASELİS ANTİK KENTİ VE KOYU: ANTALYA / KEMER

Bu yazı Gezimanya üyesi ReyhnD tarafından yazılmıştır. Yazılarınızı sitemizde yayınlamak isterseniz üye olabilirsiniz.

Aslında bu bizim dördüncü Kemer tatilimiz fakat adını bu sene duyduğum Phaselis Antik Kenti ilk defa bu sene ziyaret etme fırsatı bulduk. Tatile susamış bir insan olduğum için ben otelden ayrılmak ve denizden çıkmak istemiyordum ki bir sabah denizin biraz dalgalandığını görünce babam 'hadi' dedi ve gittik.

Yolda giderken de kafamda dönüp duran şey ise 'merkezdeki deniz dalgalıysa orda nasıl denize girebiliriz ki?' sorusuydu; ama şunu söyleyebilirim iyi ki gitmişiz!

Phaselis ile ilgili biraz bilgi vermek istedim fakat ya çok kısa kesmem gerekecekti ve bu haksızlık olur gibi geldi; ya da uzun uzadıya anlatmam gerekicekti, bu da sizi sıkabilir diye düşündüm.İnternette bakınırken aslında bu konuda oldukça kapsamlı araştımalar yapıldığını gördüm. Meraklısına tarihi, konumu, her şeyi linkde: http://www.phaselis.org (Araştırmalar Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Akdeniz Üniversitesi ile birlikte yürütülmüş.)

Antalya

Gittik, gezdik ve bir güzel de yüzdük. Çok çok güzel bir deniz sizi bekliyor fırsatınız varsa hiç kaçırmayın derim. İçeride şezlong bulunmuyor, eğer varsa katlanır sandalyenizi getirebilirsiniz. İmkanlar açısından pek bir şey söyleyemem. Çünkü içeride çok uzun süre kalmadık, karnımız acıktığı için otele geri döndük. Hafta sonu ve resmi tatillerde kalabalık olduğunu duydum ama biz bayramdan sonraki hafta gittik (9 - 16 Temmuz) ve kalabalık değildi.

Antalya şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavsiye edilenleri Q Spa Resort Premium Residence, Kahya Hotel Kleopatra, Route Hotel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Glaros Otel, Hma Hotel And Suites, Exporoyal Hotel. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları merak ediyorsanız The Sansa Hotel, Bilem High Class Hotel, Route Hotel tesislerini incelebilirsiniz.

Antalya otellerini Tatilsepeti.com üzerinden incelemek için tıklayın.
Antalya otellerini Jolly Tur üzerinden incelemek için tıklayın.

Giriş ücreti kişi başı 20 TL ve müze kart ile giriş yapılabiliyor. Fotoğraflarda yatların yanaştığını görüceksiniz. Bazıları bütün yaz orada kalıyorlarmış, bazıları günlük tur yatları. Biz ertesi gün yat turuna katılık ve yanaştığı ilk koy burasıydı. Yatlardan Phaselis Antik Kent'e giriş 30 TL'ydi. 

Antalya-1

Bu şekilde bozulmamış yerlerin olması beni çok mutlu etti :)
Herkese iyi seyahatler!

Etiketler


ReyhnD kullanıcısının resmi
Yazar Hakkında

ReyhnD