Sapanca'da Günübirlik Huzur

Sakarya'ya geldiğimden beri Sapanca'ya gitmeliyim gitmeliyim dedim durdum. Ama fırsat olmadı, vakit bulamadım erteleyip durdum. Sakarya merkezden 20 dakika uzaklıkta olduğunu görünce fırsat buldukça pazar kahvaltılarına geleceğim diye söz verdim ona. Arkadaşım hafta sonu için Sakarya'ya gelince ben de onunla keşfettim Sapanca'yı. Huzura, mutluluğa doyamadık. Resmen hayran kaldık.  

Cumartesi hava soğuktu ama şansımıza Pazar günü Sapanca'ya giderken güneş karşıladı bizi. Güneş dediysem de aldanmayın buz tuttuk soğuktan. Ellerimiz mi uyuştu burnumuz mu dondu diye düşünmedik bıraktık kendimizi sokaklara.

Her sokağın başına geldikçe "aa buraya da mı baksak" deyip durduk. O kadar sakin, o kadar kendi halinde ki insan bir daha gelmek istiyor hep gelmek istiyor.

Hala Sapanca'ya gelmemek için ne bekliyorsunuz? Bakın size bir kaç öneri. Ben her zaman gideceğim yerde mekan araştırması için mekanist ve foursquare uygulamasını kullanırım ve yorumlar çok samimi olduğu için hiçbir zaman hayal kırıklığı yaşamadım.

Ben günübirlik gidiyorum, yakın olduğu için ama kalacağım derseniz Richmond Spa Sapanca'yı şiddetle öneririm.

Kahvaltı için Gülizar Kafe güzel bir adres olabilir. İster açık büfe, isterseniz tek kahvaltı tabağı alabiliyorsunuz. Çalışanlar gayet iyi ayrıca müzik seçimleri çok başarılı sanırım bu yüzden çok seviliyor.

Bu mükemmel manzaranın ardından güzel bir kahve yudumlayım derseniz Candle Cafe olacak önerim. Bir kere tasarımı çok cici, yine çalışanlar güler yüzlü, fiyatlar uygun. Cuma akşamları karaoke, canlı müzik oluyormuş. Benim gidilecekler listeme tekrar eklendi benden söylemesi.

Ne kadar korksak da, gölde açılmadan olmaz dedik ve yunuslara bindik.

Deniz olan bir yerde yaşayan insanların daha pozitif ve huzurlu olduğuna inananlardanım. Ben de denizsiz yapamayanlardanım. Bu huzur başka nerede olabilir? Mutlaka bir pazar kahvaltısı için Sapanca'yı ziyaret edin!

BENGİSU BAŞARAN

Yazar Hakkında

BENGİSU BAŞARAN

Bilmediğin sokaklarda kaybolmak kendini bulmanı sağlar demişler. Ben mavi olanım. Sosyoloji. Blogger. Fotoğraf aşığı. Kahve delisi. Yerinde duramayan gezen.