Google+

Arama formu

ŞAŞIRTICI BİR ÜLKE: SLOVAKYA

Slovakya çok şaşırdığım bir ülke oldu. İstanbul'dan direkt uçuşla Kosice şehrine indik. Ve indiğimiz havaalanına havaalanı demek doğrumu bilmiyorum. Uçakta toplam 20 kişiydik ve havaalanında da sadece 20 kişi vardı. O kadar küçüktü ki kendimi ilk başta çok tuhaf hissettim. Köy kokusu vardı ortamda ve işlemler çok ağır ilerliyordu. Sıra bize geldiğinde Slovak polis kalacağımız günlerin masraflarını karşılayabileceğimizi kanıtlamamızı istedi ve para göstermemizi istedi. Tuhaf bir sistem doğrusu ilk defa karşılaştım. İşlemleri bitirip havaalanından ayrıldık.

Kosice gerçekten çok sessiz bir şehir. Zaten orayı sevmemin sebebi de bu. İnsan çok az, sokaklar boş... Ülkenin para birimi EURO ve fiyatlar çok pahalı değil. 1 EURO'ya  içi dopdolu baget sandviçle rahat rahat  doyabiliyorsunuz. Daha fazla anlatılacak bir bilgi yok bu şehirde. Zaten çok küçük bir şehir. Yürüyerek 20 dakikada bitirebilirsiniz.

Kosice

Gelelim başkent ve etkilendiğim şehir Bratislava. Kasvetli bir hava, Kosice'ye nazaran daha kalabalık...

Huzurlu bir tatil düşünüyorsanız Slovakya gerçekten ideal ama ben turla gitmenizi tavsiye ediyorum. Çünkü tek başına Slovakya'dan sıkılabilirsiniz. Biz turla 6 ülke görme fırsatı yakaladık ve Slovakya'yı günübirlik gezdik, konaklama yapmadık.

Kosice şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri ŠD Jedlíkova 5, Cozy Flat Hlavna, 3i Apartmán Hviezdoslavova Košice. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Centrum Apartments, Apartmán Moyzesova gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Studio Park Angelinum, Apartment Jesenna, Budget Plus tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Kosice aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Umarım güzel bilgiler verebilmişimdir. İleriki yazılarımda görüşmek dileğiyle...
 

Etiketler


Yazar Hakkında

Can Doğa Erdem

Hayaldi aslında gezmeye başlamam.18 yaşındayım.2 sene önce gerçekleştirmeye başladım.Şu ana kadar 11 ülke 38 şehir gezdim.Umarım hayalim gerçek olur ve bütün dünyayı gezerim.Gezdiğim yerleri sizlerle paylaşacağım.


İlknur kitaplı kullanıcısının resmi
İlknur kitaplı
Sa, 04/18/2017 - 18:30
Merhaba Can. Benimde seninle aynı isimede bir oğlum var. 17 yaşında. Bu temmuz 2017 de slovakyaya gidecek. Orada bisiklet kampı na katılacak. Zvolende kalacak. Biz ankarada ikamet ediyoruz. Bana bu ülke ve ulaşımı konusunda, ayrıca nelere dikkat etmesi gerektiğinde bilgi verirsen çok sevinirim. Merakla cevabını bekliyorum. Sevgilerimle. Bol seyahatler.