Google+

SESSİZ, SAKİN VE KAFA DİNLEME ŞEHRİ: MİLANO

320130 Ara 2014Gezi Notu
Elif Hazal GündoğduElif Hazal GündoğduGezgin30 Ara 201432010 Yorum

Milano senin için nereden başlasam bir düşünelim... Öncelikle İtalya'nın kuzeyinde oluşu sizi Avrupa'da olduğunuzu hissettirse de bence aradığımız ve beklediğimiz o İtalya hissi orada kesinlikle yok. Belki ben hissedemedim döndüğüm zaman giden yakınlarıma soracağım diye düşündüm ve genellikle düşünceme katılıyorlardı. Avrupa'da bulunan her şehir gibi planlı ve tarihi yapılara sahip çıkılmış. Ama biz alışmışız kaosa. Gözler kalabalık arıyor nerede bu insanlar dedirtiyor. Şehir nüfusu 7.400.000 kişiden oluşuyor. Evet evet yanlış okumadınız! Geçenlerde İstanbul nüfus olarak yaklaşık 20.000.000 civarında diye okumuştum. Tabii bu durum sokaklara da yansımış, kargaşa yok. Milano için sessiz, sakin ve kafa dinleme şehri diyebiliriz.

Milano

Ünlü Duomo Katedrali... Avrupa'nın en büyük 4. katedrali olma özelliğine sahip. 1965 yılında yapılmış olan katedral, İtalya'nın en yüksek 2. kilisesi olma özelliğini de taşıyor.

 Paket turlarda kaçırılmaması gereken en güncel ve ekonomik kampanyalar şöyle: Bansko Kayak Turu – 1 Gece Bedava, Bansko Kayak Turu – Ücretsiz Kayak Eğitimi, Lapland Turu - Son dakika 200 Euro indirim, %25 indirimli Prag Turu, Sicilya & Malta Turu – Son dakika %5 indirim, Belgrad Turu - %25 indirim , Prag Turu 14 Şubat Özel – Son Dakika %5 İndirim

Milano-1

Galleria Vittorio Emanuele, Milano'da en beğendiğim yer diyebilirim. Yapıyı oturup seyretmek istiyorsunuz istemekle kalmıyor bir anda kendinizi izlerken de bulabiliyorsunuz. Çünkü detayları bence çok hoştu. Yere mi baksam yukarıdaki cam çatıya mı bilemedim... İtalyanlar için dünyanın ilk alışveriş merkezi olarak adlandırılıyor. Bu bilgiden emin değilim çünkü Kapalıçarşı'nın en eski alışveriş merkezi olduğunu okumuştum fakat dünyanın en eskilerinden olduğu bir gerçek. İçerideki mağazalar tahmin edersiniz ki İtalya'nın adının moda sektörüne altın harflerle yazılmasına sebep olan mağazalardır. Bence vitrinleri büyük bir özenle hazırlanmış galerinin hakkını vermişlerdi. Tabii ki bu şıklığın göz kamaştırmasına aldanmayın, fiyatları görünce kendinize geliyorsunuz : )

Milano şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Appartamento Milano, Via Vallazze, B&B Porta Romana. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Arimondi, Acqua gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Friendly Rentals Nerino, Palestrina Halldis Apartments, B&B El Brumista tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Milano aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Milano-2

Milano şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Casa Milano Kabul Bilet (15 €), Santa Maria delle Grazie ve Son Yemek Turu İngilizce (57 €), Malpensa Havaalanı Milano VIP Transferler (150 €), Lombardiya Sıcak Hava Balonu Uçuşlar (280 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar