Google+

Arama formu

ŞEYTAN SOFRASI’NDA MELEKLERLE GÜN BATIRMAK

Bu yazı Gezimanya üyesi Tatiliyet tarafından yazılmıştır. Yazılarınızı sitemizde yayınlamak isterseniz üye olabilirsiniz.

Türkiye'de gün batımı en güzel nerde izlenir? Tabi ki Ayvalık! Çıkacaksınız tepelere, gideceksiniz Şeytan'ın Sofrası'na oturacaksınız ve mutlu gözlerle bu muhteşem doğa olayını her gün, üşenmeden ve bıkmadan izleyeceksiniz.

Ayvalık

Ne kadar da iç karartıcı bir isim değil mi? Bu nedenle melekleri de eklediğim ki bu doğa olayının güzelliği ortaya çıksın. Ayvalık’a 8 km mesafede bulunan bu tepe üzerinde Şeytan'ın ayak izi bulunduğuna inanılmasından ve yuvarlak sofra şekline benzemesinden dolayı bu ismi almıştır. Şeytanının ayak izi olduğu rivayet edilen iz demir kafes içine alınmıştır. Tepeden etrafa baktığınızda Ayvalık adaları ve Midilli adasını görürsünüz. Peki melekleri neden ekledim? Buranın asıl güzelliği muhteşem gün batımından gelir. Gün batarken sadece çevrenize bakın. İnsanlar o kadar mutlu ve heyecanlıdır ki her biri güneşe aşık olmuş gibi onu izler. O an çevrenizi melekler sarmış gibidir.

Ayvalık’ta kaldığınız gün ilk önce güneşin batış saatini öğrenerek planınızı yapabilirsiniz. İlgili saatte alan çok kalabalık oluyor. Tepe şu anda kafetaryaların hakimiyetindedir. Siz de bir şeyler atıştırıp güneşi veda etmeyi bekleyebilirsiniz. Ama yiyecek ve içecek satın almak zorunda değilsiniz. Kendinize güzel bir yer bulup sessizce bekleyebilirsiniz.

Ayvalık içinden kendi aracım ile geçiş yaptım. Yol yaklaşık yarım saat sürüyor. Ayvalık’ta kaldığım gün planımda Sarımsaklı Plajı ve Badavut Plajını gördükten sonra Şeytan Sofrası’na geçmek vardı. Çünkü haritadan da kontrol ederseniz Şeytan Sofrası ve Badavut plajı birbirlerine çok yakınlardır. İki plajda ücretsizdir. Önce Sarımsaklı’da yüzdüm sonra Badavut Plajında oradan da Şeytan Sofrası’na yöneldim.

Ayvalık şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavsiye edilenleri Lacivert Hotel Ayvalık, Tunç Otel, Orchis Butik Otel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Uzunhan Otel, Stone Hill Otel, Altın Otel Altınova. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları merak ediyorsanız Stone Hill Otel, Uzunhan Otel, Haliç Park Hotel Ayvalık tesislerini incelebilirsiniz.

Ayvalık otellerini Tatilsepeti.com üzerinden incelemek için tıklayın.
Ayvalık otellerini Jolly Tur üzerinden incelemek için tıklayın.

Ayvalık-1

Bir de olmazsa olmazımız kurdele etkinliğimiz yer alır. Kurdele satın alınacak hediyelik eşya dükkanı bulunuyor. Bir dilek tut ve kurdeleni bağla...

Ayvalık-2

Güneş her gün batıyor ve yeniden doğuyor. Ama emin olun ki Şeytan Sofrası’nda başka türlü batıyor. Güneş gözünüzün önünden size "yarın görüşürüz" diye sesleniyor. Hatta bu o kadar derin bir histir ki çevredeki herkes karşıda ki adaya ufo konmuş gibi davranıyor. Söyleyecek çok söz yok, umarım filtresiz bu resimler size bir şeyler anlatır. Hayatınızın bir gününde güneşi burada sevdiğiniz kişi ile batırmanızı tavsiye ederim.

Tatiliyet Şeytan Sofrası Gün Batımı Foto Galeri