Sharm El Sheikh'i Mutlaka Görmeliyim Dedirtecek 12 Neden

1- İşin, kışın ve ülkenin tüm sıkıntısını kısa bir süreliğine unutup kendinizi Avrupalı bir turist gibi hissedebilirsiniz.

2- Hayır, söylendiği gibi çok pis değildir. Siz İstanbullu'sunuz unutmayın. Otelinizi 4-5 yıldızlı dahi seçip gayet lüks ve hesaplı bir tatil yapabilirsiniz.

3- Tüplü dalışa hiç gerek olmadan hemen otelin önünden yalnız deniz gözlüğü ile bile su yüzeyinde dolaşırken 1-2 metre altınızdan geçen yüzlerce balık sürüsü, mercan ve rengarenk canlının göz alıcılığı ile kendinizi başka bir gezegeni röntgenleyen bir uzaylı gibi hissedebilirsiniz.

4- Armut ve kavun karışımına benzer enfes bir meyve olan "Guava"yı tadabilirsiniz.

5- Akşamları otelinizin servisine binip hemen yakındaki turistik kasaba Naama Bay’de renkli Arap gecelerine akabilirsiniz.

6- Çarşı esnafının ısrarcı davetlerine kanmayıp tam bir Türk gibi pazarlık yaparak alışveriş yeteneklerinizi sınayabilirsiniz.

7- Her Mısırlının, Türk olduğunuzu öğrendiğinde hevesle söylediği "Hasan Şaş, yavaş yavaş" kelimelerine bir yenisini katmayı deneyebilirsiniz.

8- Hiç gerçek piramit göremeseniz de hediyelik piramitler, papirüs yaprakları, sfenksler ve daha birçok ilginç obje satın alabilirsiniz.

9- Tutankamon, Ramses, Nefertiti ve daha bir çok Eski Mısırlı ile fotoğraf çektirip eşe dosta bunlarla ilgili ilginç hikayeler anlatabilirsiniz.

10- Deve eti, taze hurma, yılan balığı ve daha pek çok değişik deniz canlısının tadına bakabilirsiniz.

11- Süveyş ve Akabe körfezinin birleştiği yerdeki dünyanın en büyük su altı parkı olan Ras Mohammad’e giden yemekli bir tekne turuna katılabilirsiniz.

12- Kış ortasında deniz, güneş, kum keyfi yaşayabilir; soğuk ve çamurla boğuşan dostlarınıza güneş yanıklarınızdan dert yanabilirsiniz.        

Pınar Bulut

Yazar Hakkında

Pınar Bulut

Gezmeye bahane arayan, sebep yoksa icat çıkartan, yol olmazsa gökyüzüne merdiven dayayan, sineğin yağını hesaplayıp sırf gezme olsun diye öküz altında buzağı arayanların sayfası.