Google+

Arama formu

SHARM EL SHEİKH'İ MUTLAKA GÖRMELİYİM DEDİRTECEK 12 NEDEN

Bu yazı Gezimanya üyesi Pınar Bulut tarafından yazılmıştır. Yazılarınızı sitemizde yayınlamak isterseniz üye olabilirsiniz.

1- İşin, kışın ve ülkenin tüm sıkıntısını kısa bir süreliğine unutup kendinizi Avrupalı bir turist gibi hissedebilirsiniz.

Sharm El Sheikh (Şarm El Şeyh)

2- Hayır, söylendiği gibi çok pis değildir. Siz İstanbullu'sunuz unutmayın. Otelinizi 4-5 yıldızlı dahi seçip gayet lüks ve hesaplı bir tatil yapabilirsiniz.

Sharm El Sheikh (Şarm El Şeyh)-1

Sharm El Sheikh (Şarm El Şeyh) bölgesine uygun ulaşım yollarından biri de havayolu. En uygun fiyatlı uçak biletlerini görmek için tıklayın

3- Tüplü dalışa hiç gerek olmadan hemen otelin önünden yalnız deniz gözlüğü ile bile su yüzeyinde dolaşırken 1-2 metre altınızdan geçen yüzlerce balık sürüsü, mercan ve rengarenk canlının göz alıcılığı ile kendinizi başka bir gezegeni röntgenleyen bir uzaylı gibi hissedebilirsiniz.

Sharm El Sheikh (Şarm El Şeyh)-2

4- Armut ve kavun karışımına benzer enfes bir meyve olan "Guava"yı tadabilirsiniz.

Sharm El Sheikh (Şarm El Şeyh) şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Tolip Inn Sharm, Four Seasons Resort Sharm El Sheikh, Sinai Old Spices B&B. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Apartment For Rent in Sharm El Sheikh, berry homes riviera 2 bed rooms, Studio in Delta Sharm gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Sharks Bay Oasis Resort, The Mo Place El Montaza, Falcon Naama Star Hotel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Sharm El Sheikh (Şarm El Şeyh) aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Sharm El Sheikh (Şarm El Şeyh)-3

5- Akşamları otelinizin servisine binip hemen yakındaki turistik kasaba Naama Bay’de renkli Arap gecelerine akabilirsiniz.

Sharm El Sheikh (Şarm El Şeyh)-4

6- Çarşı esnafının ısrarcı davetlerine kanmayıp tam bir Türk gibi pazarlık yaparak alışveriş yeteneklerinizi sınayabilirsiniz.

Sharm El Sheikh (Şarm El Şeyh)-5

7- Her Mısırlının, Türk olduğunuzu öğrendiğinde hevesle söylediği "Hasan Şaş, yavaş yavaş" kelimelerine bir yenisini katmayı deneyebilirsiniz.

Sharm El Sheikh (Şarm El Şeyh)-6

8- Hiç gerçek piramit göremeseniz de hediyelik piramitler, papirüs yaprakları, sfenksler ve daha birçok ilginç obje satın alabilirsiniz.

Sharm El Sheikh (Şarm El Şeyh)-7

9- Tutankamon, Ramses, Nefertiti ve daha bir çok Eski Mısırlı ile fotoğraf çektirip eşe dosta bunlarla ilgili ilginç hikayeler anlatabilirsiniz.

Sharm El Sheikh (Şarm El Şeyh)-8

10- Deve eti, taze hurma, yılan balığı ve daha pek çok değişik deniz canlısının tadına bakabilirsiniz.

Sharm El Sheikh (Şarm El Şeyh)-9

11- Süveyş ve Akabe körfezinin birleştiği yerdeki dünyanın en büyük su altı parkı olan Ras Mohammad’e giden yemekli bir tekne turuna katılabilirsiniz.

Sharm El Sheikh (Şarm El Şeyh)-10

12- Kış ortasında deniz, güneş, kum keyfi yaşayabilir; soğuk ve çamurla boğuşan dostlarınıza güneş yanıklarınızdan dert yanabilirsiniz.        

Sharm El Sheikh (Şarm El Şeyh)-11


Pınar Bulut kullanıcısının resmi
Yazar Hakkında

Pınar Bulut

Gezmeye bahane arayan, sebep yoksa icat çıkartan, yol olmazsa gökyüzüne merdiven dayayan, sineğin yağını hesaplayıp sırf gezme olsun diye öküz altında buzağı arayanların sayfası. Öyle çok fazla ansiklopedik bilgi yok. (Bir Wikipedia değilim yani) Açık bir vizyonu, gizli bir misyonu var. Gizli görev şu; Ben gezdim sen de gez, sen gördün o da...