Tekrar Gitmek İsteyeceğiniz Bir Yer: Mykonos

Bir ada düşünün yüzölçümü olarak küçük fakat eğlencesi büyük. Bilmeyenlere söylediğinizde boşuna tatilini berbat etme derler.

Öğleden sonra 3'e kadar her şey normaldir, hatta sıkılırsın ama ne oluyorsa bu saatten sonra oluyor, önce beachlerde müziğin sesi yükseliyor, sonra şampanyayla yıkanıyorsun ve ne olduğunu anlamadan boğazına kadar viksiyle doluyorsun. Sabahın ilk saatlerine kadar devam eden bir eğlencenin içindesin işteMykonos'tasın.

Fotoğraf: www.paradiseclubmykonos.com

Yazımın başında da yazdım kesinlikle yaptıklarını hatırlamıyorsun sadece çok hayalimsi olaylar kalıyor geriye adaya iniyorsun oteline yerleşiyorsun bir bakmışsın tekrar havaalanındasın dönüş için check-in yaptırıyorsun.

Adada sıkılmak gibi bir olay yok, parti her zaman var. Eğer gerçekten de bir yılın yorgunluğunu atmak istiyorsanız kesinlikle dogru adrestesiniz.


Fotoğraf: www.keytours.gr

Gitmeyenler ve gitmeyi düşünenler için biraz bahsedeyim. Öncelikle herkesin söylediği bir hurafeyi ortadan kaldıralım. Herkes "orası çıplakların yeri'' ya da ''gay adası" der. Evet ikisi de mevcut ama bu sizi etkileyen bir durum değil, yani bunları çok kafanıza takmayın, ikinci olarak çok pahalı bilinir, evet çok pahalı yerleri var ama doğru seçimler ve biraz araştırma ile 900-1000€ arasına 1 hafta dolu dolu tatil yapabilirsiniz. Partiler için biletler sehir merkezinde otobüs duraklarında satıcılar tarafından satılıyor, siz durun ve etrafınıza bakın onlar sizi bulur :)

Fotoğraf: en.wikipedia.org

Kesinlikle onların yönlendirmeleri ile bir şey yapmayın, bilboardlarda parti afişleri vardır, seçin ve istediğinizi satın alın. Ve unutmayın kesinlikle pazarlık edin sizi içeride bir içki ücretsiz tarzında kandırmaya çalışırlar ki bütün biletli kulüplerde ilk içki bedava. Bence en iyi üç mekan sehir merkezinde Skandinavian, Caprice veParadise beachteki Tropicana (bunlardan sadece Tropicana ya giriş biletli). Eğer ingilizceniz çok iyi değilse sadece eğlenmenize bakın çevre ile çok haşır neşir olmayın çünkü buraların çakalı çok olur, ama iyi derecede ingilizceniz varsa sakın durmayın :) Kalacağınız yer olarak kesinlikle otel düşünmeyin pansiyonlar çok daha iyi boşuna para vermiş olursunuz ki odayı günde 4-5 saat gibi kulanırsınız. Unutmayın döndükten sonra tekrar hazırlıklara başlayacaksınız.

İyi tatiller.