The Silver Lining  Avrupa Birliği Gençlik Projesi kapsamında gittiğim Yalova'da Termal'a uğramadan duramazdık. Projemizin bir gününü Termal'e ayırıp güzel bir keyif yaptık.Ben hamamı vs öyle şeyleri sevmeyen biri olarak gitmeden önce açıkçası pek de gitme isteğim yoktu. Kaplıca sıcak su yaşlı işi diye düşünürdüm hep.  Kış aylarında Kaplıcalar, sıcak sular çok güzel bir tercih diye düşünüyorum. İnsanı gerçekten rahatlatıyor. Kesinlikle önerimdir.

Termal mükemmel bir ağaçlığın içine kurulmuş sağınız solunuz her tarafınız yeşillik, ağaçlar,çiçekler, böcekler.... Sezon kapanmış olmasına rağmen doluydu. Hastalıkları olan insanlar düzenli geliyor. 

İnsan Yalova'da yeşilliğe,denize,huzura doyuyor. Gerçi ben hiç bir zaman denize doyamam. Termal'ın dışarıda açık bir havuzu var. Ve bu havuz yaz kış demeden hep açık. Karda bile gelip açık havuza girenler varmış. İlk nasıl gireceğiz bu soğukta dedim ama havuz bildiğin kaynar suymuş. Öyle bir giriyorsun ki sıcaklıktan yüzemiyorsun. Bir de kapalı bir bölümü var; hamam, sauna var bu alandada. Kız erkek karışık isterseniz oda bile kiralayabiliyorsunuz. 

İçeriye girdiğinde fotoğraf ve video çekmek yasak olduğundan size içerisini gösteremeyeceğim üzgünüm. Etrafında çektiğim resimleri paylaşıyorum.

Çeşitli sular var Mide suyu gibi... Düzenli içtiğinde baya tedavi edici özelliği var.

 

Biz Türkler olarak gezip görmek üzerine çok bir şey bilmiyoruz ne yazık ki.  Ama insan yaşadığı ülkenin güzelliklerini bilmeli. Bu konudaki eksiğimizi çok hissettim bu projede. Güzel bir plan yapıp Türkiye'yi gezmek planlarım arasında. Sizde yapın. Bilmediğiniz sokaklarda kaybolmak gerçekten kendinizi bulmanızı sağlıyor!

BENGİSU BAŞARAN

Yazar Hakkında

BENGİSU BAŞARAN

Bilmediğin sokaklarda kaybolmak kendini bulmanı sağlar demişler. Ben mavi olanım. Sosyoloji. Blogger. Fotoğraf aşığı. Kahve delisi. Yerinde duramayan gezen.