Google+

Arama formu

YANIBAŞIMIZDAKİ GÜZELLİK MYKONOS

Bu yazı Gezimanya üyesi rifkiunal tarafından yazılmıştır. Yazılarınızı sitemizde yayınlamak isterseniz üye olabilirsiniz.

Mykonos’ta iseniz veya gitmeyi düşünüyorsanız ilk tavsiyem bir atv veya kişi sayısına göre bir araç kiralamak olacaktır. Adanın birbirinden güzel köşelerini ve doğal koyları, plajları görmek için 
en ideali de bu olacaktır. Zaten toplu taşıma araçlarının az sayıda olması da bu fikrin doğru olacağına en büyük işaret diyebilirim : )

Mykonos
Butik yapıların huzur verici sokakları, sabahları daha sessiz : )

Mykonos’taysanız eğlencelerde ve partilerde kendinizi bulmanız normal. Adeta müzik sesleri ve eğlenceler sizi çağırıyor.

Güzel sokakları renkli insanlar ve güzel çiçekler de süsleyince özel bir yerde olduğunuzu hissediyorsunuz.

Mykonos bölgesine uygun ulaşım yollarından biri de havayolu. En uygun fiyatlı uçak biletlerini görmek için tıklayın

Mykonos-1

Mykonos şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Villa Dianthe, Fulfill Your Holiday Dreams At Panormo Beach, KLIDON Dreamy Living Suites. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Villa Daisy by Mykonos Pearls, Folitsa in Mykonos Town, Maison Central gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz MyCocoon Hostel, Markos Beach Hotel, Francesca Secret tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Mykonos aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Daha önceki yazılarımda da bahsettiğim bir şey vardı; mavinin huzuru diye… Sanırım artık bana hak veriyorsunuzdur. Kiraladığımız araçla ada keşfi yaparken bulduğumuz bu sakin ve huzurlu koy,
önümüzdeki 3 gün boyunca bizi karşılayacaktı.

Mykonos-2

Bazı plajlar ikiye hatta üçe ayrılıyor; ücretli, ücretsiz gibi…

Mykonos-3
Kayıp Balık Nemo filminden tanıdığımız balon balığı : )

Mykonos'ta birçok yerde deniz ürünleri süs ve hediyelik eşya satan minik dükkânlar görebilirsiniz. Bizim de Spirro isimli bir Yunan arkadaşımız vardı. Çarşı girişinde ufak bir dükkânı vardı ve biz de her geçişimizde uğruyorduk.

Mykonos-4

Beyaz, saflık; mavi, huzurdur. Özellikle güneş bu adanın üzerindeyken size eşsiz manzaralar sunabiliyor.

Mykonos-5

Yanı başımızdaki güzellik Mykonos’a ulaşım İstanbul’dan uçak ile 1 saat sürmekte, ayrıca birçok gemi seferi ve turlarda düzenlenmekte.

Mykonos-6
“Küçük Venedik” bölgesi Mykonos’un şık restoranlarının olduğu ve yel değirmenlerine giden şirin kıyı yolu…

Mykonos-7

Gün batımında oldukça kalabalık oluyor elbette. Biz de bir yandan tadını çıkarıp, bir yandan elimizi deklanşörden ayırmamaya çalıştık : )

Yel değirmenlerinin arka tarafından da güzel manzaraları görebiliyorsunuz ve daha sakin olması da muhtemel.

Mykonos-8

Gün batımı bildiğiniz gibi anlatılmaz yaşanır bir histir, birçok zevk veren şey gibi… Ama gün batımıyla rüzgârın hafifçe esmesi, yel değirmenlerinin ortaya çıkan siluetleri ve Mykonos’un mavi suları; huzur vermek için yeterli bence : )

Mykonos-9

Bir adadaysanız ve bu adada deniz ürünleri çok tüketiliyorsa, restoranlara gidip güzel olanı yerinde yemenizi de tavsiye ederim. Yalnız fiyatların biraz normalin üstünde olduğunu söylemeliyim.

Süleyman Gürdal kullanıcısının resmi
Süleyman Gürdal
Pzt, 10/06/2014 - 20:31
çok güzel ve kendine has özellikleri olmayan sıradan bir ege adası yalnızca yakınlığı açısından tercih edilebilir tek şartla dönüşünüzü önceden planlamış olmak koşuluyla

rifkiunal kullanıcısının resmi
Yazar Hakkında

rifkiunal

13 Şubat 1993’te Van’da doğdu. İlkokulu sırasıyla; İnönü İlköğretim Okulu, Cumhuriyet İlköğretim Okulu, TED Van Koleji’nde okudu. Ortaöğretimi; Özel Çınar İlköğretim Okulu’nda okudu. Lise öğrenimini; Van Zeve Anadolu Lisesi, Van Atatürk Anadolu Lisesi ve babasının Sakarya Üniversitesi’ne tayini üzerine son seneyi Sakarya Serdivan Lisesi’nde...