Yanıbaşımızdaki Güzellik Mykonos

Mykonos’ta iseniz veya gitmeyi düşünüyorsanız ilk tavsiyem bir atv veya kişi sayısına göre bir araç kiralamak olacaktır. Adanın birbirinden güzel köşelerini ve doğal koyları, plajları görmek için en ideali de bu olacaktır. Zaten toplu taşıma araçlarının az sayıda olması da bu fikrin doğru olacağına en büyük işaret diyebilirim : )


Butik yapıların huzur verici sokakları, sabahları daha sessiz : )

Mykonos’taysanız eğlencelerde ve partilerde kendinizi bulmanız normal. Adeta müzik sesleri ve eğlenceler sizi çağırıyor.

Güzel sokakları renkli insanlar ve güzel çiçekler de süsleyince özel bir yerde olduğunuzu hissediyorsunuz.

Daha önceki yazılarımda da bahsettiğim bir şey vardı; mavinin huzuru diye… Sanırım artık bana hak veriyorsunuzdur. Kiraladığımız araçla ada keşfi yaparken bulduğumuz bu sakin ve huzurlu koy,
önümüzdeki 3 gün boyunca bizi karşılayacaktı.

Bazı plajlar ikiye hatta üçe ayrılıyor; ücretli, ücretsiz gibi…


Kayıp Balık Nemo filminden tanıdığımız balon balığı : )

Mykonos'ta birçok yerde deniz ürünleri süs ve hediyelik eşya satan minik dükkânlar görebilirsiniz. Bizim de Spirro isimli bir Yunan arkadaşımız vardı. Çarşı girişinde ufak bir dükkânı vardı ve biz de her geçişimizde uğruyorduk.

Beyaz, saflık; mavi, huzurdur. Özellikle güneş bu adanın üzerindeyken size eşsiz manzaralar sunabiliyor.

Yanı başımızdaki güzellik Mykonos’a ulaşım İstanbul’dan uçak ile 1 saat sürmekte, ayrıca birçok gemi seferi ve turlarda düzenlenmekte.

“Küçük Venedik” bölgesi Mykonos’un şık restoranlarının olduğu ve yel değirmenlerine giden şirin kıyı yolu…

Gün batımında oldukça kalabalık oluyor elbette. Biz de bir yandan tadını çıkarıp, bir yandan elimizi deklanşörden ayırmamaya çalıştık : )

Yel değirmenlerinin arka tarafından da güzel manzaraları görebiliyorsunuz ve daha sakin olması da muhtemel.

Gün batımı bildiğiniz gibi anlatılmaz yaşanır bir histir, birçok zevk veren şey gibi… Ama gün batımıyla rüzgârın hafifçe esmesi, yel değirmenlerinin ortaya çıkan siluetleri ve Mykonos’un mavi suları; huzur vermek için yeterli bence : )

Bir adadaysanız ve bu adada deniz ürünleri çok tüketiliyorsa, restoranlara gidip güzel olanı yerinde yemenizi de tavsiye ederim. Yalnız fiyatların biraz normalin üstünde olduğunu söylemeliyim.

rifkiunal

Yazar Hakkında

rifkiunal

13 Şubat 1993’te Van’da doğdu. İlkokulu sırasıyla; İnönü İlköğretim Okulu, Cumhuriyet İlköğretim Okulu, TED Van Koleji’nde okudu. Ortaöğretimi; Özel Çınar İlköğretim Okulu’nda okudu.