Yat Turizminin Merkezi Marmaris

Akyaka'dan Marmaris'e geçtik. Marmaris; şehre daha girmeden önceki otoyol kısmında, sizi Tayland misali ada manzaralarıyla karşılayan oldukça güzel bir yer. Yabancı turistlerin, Türkiye'deki en uğrak yerlerinden biri olan bölge aynı zamanda yat turizminin de merkezlerinden.

Resmi rakamları tam bilmiyorum ama birkaç gün arayla gördüğüm için söylüyorum; Kuşadası, Bodrum ve Çeşme’dekine kıyasla çok çok fazla yat vardı Marmaris’te (benim gittiğim tarih itibariyle de denk gelmiş olabilir).

Ama Marmaris oldukça büyük bir koy/körfez olduğu için yatların olduğu taraf ile insanların yüzdüğü kumsal arasında oldukça mesafe var.   

Eski kalenin çevresi oldukça canlı. Pek çok kafe ve restoran mevcut. Güzel sahilinde oturup bir şeyler içmek insanı rahatlatıyor.

Bizim gittiğimiz tarih itibariyle barlar sokağı kapalı gibiydi, mekânlar açık gözükse de giren pek insan yoktu. Ama normal sezonda hınca hınç dolu olur, çok iyi bir gece hayatı vardır.

Ayrıca yakın mesafede “İçmeler” biraz uzak mesafede de “Hisarönü” var. Oralar da görülesi yerler. Vaktiniz olursa oralara da uğramanızı öneririm.

Bir de gidecek vakit bulamadım, içimde kaldı ama çok tavsiye edilen 3 yer daha var; Selimiye, Bozburun ve Söğütköy. Umarım gelecek turumda oralara da giderim : )

Marmaris’ten sonra Datça'ya doğru yol almaya devam ettik. 

Özgür Çağdaş

Yazar Hakkında

Özgür Çağdaş

- Boğaziçi Psikoloji Mezunu- Altın Portakal Film Festivaline 2007, Berlin Film Festivaline 2008 yılında davet edildi.- Pek çok TV projesinde çalıştı.