Google+

10 Günlük Avrupa Seyahat Rotasını Nasıl Oluşturmalı

66426 Şub 2016Tartışma

Merhaba gezi sevdalıları bende gezmeyi seven ve avrupaya ilk defa gidecek birisi olarak siz tecrübeli dostlardan yardım istiyorum. 2 kişi olarak kişi başı 5-6 bin tl ile mayıs ayında 10 günlük bir avrupa seyahati planlaması yapmaya çalışıyoruz. prag viyana venedik floransa pisa roma olmak üzere bir rota belirlemesi yaptık. sizce bu rota uygunmudur veya önerebileceğiniz bir alternatif rota varmıdır. ayrıca 5-6 bin tl yeterli bir miktarmıdır.

tuncmt
Gezgin
Cevap
18 Nis 2016
gezi

Merhaba, gezi icin ne kadar liranin yeterli olup olmayacagi konusunda bir fikir veremeyecegim keza ucakla mi  gideceksiniz , trenle mi yokra araba kiralamayi mi dusunuyorsunuz , yurtta mi klacakssiniz luks oteldemi.  kac liranin gerekli oldugu seciminize gore degisecek.

10 gun, uc  ulke ve 6 sehir gezmek icin yeterli bir sure degil. Romadanin kendisi kafadan 4 gun alacaktir muzeleri ve vatikani gezmek icin. Italya henuz gitmedim ama. Hem Viyanada hem de Pragda uc gece gecirdim, Gezmek istediginiz sehirleri tekrardan gozden gecirin derim. Ben Mayista gidioyorum ve sadece Roma ve Floransada 7 gun gecirecegim.

Viyana , Prag, Bratislava ve Budapeste birbirine  cok yakin bu yuzden trenle bir sehirden  digerine geciste kolay. Italyayi hic karistirmazdim ve Prag , Viyena , Bratislava ve Budapeste giziyi yapardim. Ya  Italya -Slovenya yapardim ya da sadece italya gezici yapardim. Italyanin basindan sonun a kadar gorecek o kadar cok yer var ki.

Umarim yardimci olmustur.

Cevap
18 Nis 2016
gezi

cewvabınız için çok teşekkür ederim. yeni bir planlama yapıp 17 güne çıkararak bu rotayı gezmeye karar verdik.

tuncmt
Gezgin
Cevap
18 Nis 2016
avrupa

rica ederim, iyibir karar vermissiniz. iyi seyehatler

-