Google+

7-16 subat arası japonya

218120 Ara 2013Tartışma

Selamlar,

7-16 tarihleri arası Japonya'da olucam. Inecegim yer tokyo. Sadece 1 hafta tokyo da mı kalmalıyım yoksa civar kentlere de gitmem gerekir mi?
Bir oneri verebılır mısınız?

Ornegin; 3 gun Tokyo- 2 gun Osaka- 1 gun Kyoto- 1 gun Kobe gibi

EVRİM VURAL
Bronz Yazar
Cevap
18 Nis 2016

Merhaba,

İlk gidişiniz ise, Tokyo'ya 3 gün verip diğer şehirleri görmek daha mantıklı olur. Osaka büyük şehir, Tokyo'dan çok farkı yok, Kyoto eski başkent, görülmesi gerekir. 2 gün Kyoto, 1 gün Osaka, 1 gün Kobe bence daha iyi olur. Kyoto yazıma bir göz atabilirsiniz. 

Tren biletini gitmeden alın.

Sevgiler,

Evrim

Gezgin
Cevap
18 Nis 2016

Selamlar,

Cok tesekkurler tavsiye icin bana da mantıklı geldi ancak bir sorum olacak. Rail pass almayı dusunuyorum ancak ben mi yanlıs bakıyorum bılmıyorum asagıdaki trenlerde gecerlı degıl dıyor. Benim baktıgım rotasyonlarda kyoto mesela ıllaki Nozomi kullanmak zorunda kalıyorum

Tokaido and Sanyo Shinkansenlerindeki “NOZOMI” trenlerinde geçerli degildir .)

Cevap
18 Nis 2016

Merhaba
2009 yilinda 3 arkadas 5 gunlugune Japonyaya gittik ve planimiz 2 gun Tokyo 2 gun Osaka ve 1 gun  Nagoya idi, fakat Tokyo yu gezmeye basladiktan sonra 1-2 gunde bitirilebilecek bir sehir olmadigini  anladik ve 5 gunude orda gecirmeye karar verdik. Size tavsiyem su olabilir imkaniniz varsa seyahatinizi uzatin veya iki sehiri gecmeyecek sekilde bir plan yapin. Benim sahsi fikrim. 
Iyi ve keyifli yolculuklar
ilker

-