Google+

Aralık ayı Rusya

73628 Kas 2014Tartışma

Arkadaşlar merhaba aralık sonuna doğru Moskova-St Petershburg gezisi planlıyorum eşimle 1 haftalık. Kışın giden varmı önerirmisiniz. Yazın başka planımız olduğundan bu aralar düşünüyoruz. Soğuk çok öneml değil ama gezmemizi engellermi. Müzeler  cafeler vb. yerler kapalı olmaz değilmi. 23-30 aralık arası düşünüyoruz. Netten araştırmamda noel tatili filan göremedim rusya için. Böyle birşey olabilirmi noel nedeniyle kapalı olma durumu. Başka önerinizde varsa sevinirim.

Cevap
18 Nis 2016

Muzeler pazartesileri kapali olur. 
Onun disinda her yer her zaman aciktir. 
 

Emre Doğandor
Bronz Yazar
Cevap
18 Nis 2016

Erdinç Bey bulunduğunuz tarihlerde Saint Petersburg'da güneş öğlen vakti ufka göre 10 derecelik bir açıya ulaşacağından pek verimli gezemeyebilirsiniz. 5-6 saatlik gün uzunlukları ve soğuk günler dışında bahsi geçen şehirler çok güzel bir tecrübe olacaktır.

Cevap
18 Nis 2016

Erdinç Bey merhaba biz de eşimle 24-27 Aralık tarihlerinde tatil amaçlı Moskova dan St Petersburg a geçeceğiz. Buralar oldukça soğuk iklim biz şimdi bile Moskova da çok fazla süre dışarıda kalamıyoruz. Çok verimli gezebileceğimizi sanmıyorum ama çalıştığımız firma zamanında St Petersburg daki Corintia oteli yapmıştı. O projede çalışan arkadaşlar mutlaka orayı görmemiz gerektiğini , Moskova'dan çok daha güzel bir şehir olduğunu ve İngilizce bilen kişinin daha çok olduğunu, rahat edebileceğimizi söylediler. Şimdiden size de iyi tatiller dilerim.

Mesut Toker
Bronz Yazar
Cevap
18 Nis 2016

Geçen yıl başı St.Petersburg-Moskova 6 günlük bir gezi yaptım. Olumsuz tarafları; Güneş 10.00 gibi doğum, 15:00 gibi batıyor. Hava kapalı olduğu için yataktan çıkmak istemiyorsunuz. Sürekli gezdiğimiz için soğuktan daha çok etkilendik. Üzerinize giydiklerinize çok dikkat etmelisiniz. Yılbaşı 1 hafta önceden başlıyor, pek çok gece klübü, restorant bu dönemde tadilata girebiliyor. 

Olumlu yanları; otelleri daha uygun fiyata bulabiliyorsunuz. Moskova'da yılbaşı gayet güzel geçiyor. Birden fazla meydanda kutlamalar yapılıyor. Turist açısından düşük sezon olduğu için, seyahatinizi daha kolay yapma imkanınız var.

Cevap
18 Nis 2016

çok özür dilerim arkadaşlar bilgi istedikten sonra yaşadığım bazı olumsuzluklardan dolayı ilgilenemedim dolayısıyla gezi planımda ertelendi.Bilgileriniz için çok teşekkür ederim. Şuan mart sonu gibi bilet alıcağız. Biraz daha günler uzamıştır sanırım. Peki St. Petersburg-Moskova hızlı tren öneirirmisniz. Kullanan varmı. Sitesinden baktım 100 euroya gidiş dönüş bileti var. İnternetten bilet alan varmı güvenlimidir. Ayrıca bilet aldıktan sonra yine gidip check in gibi bişey varmı. Sitede ingilizce dil desteği yok rusça olduğundan açıkçası doğru biletmi alıyorum onu bile çözemedim.

-