Google+

Aralık ayında Safronbolu'da neler yapılabilir?

254927 Kas 2013Tartışma

Aralık ayında Safranboluya gitmeyi planlıyorum.Safranboluda neler yapabilirm?

Cevap
18 Nis 2016

Bence Aralık ayı Safranbolu için pek doğru bir mevsim olmayabilir.  Bahar aylarını tercih edin.
Konaklama olarak otele çevrilmiş konaklarda kalmalısınız. Güzel deneyim olur. Mutlaka çarşısında oturup türk kahvesi ve yanında meşhur safranbolu lokumu yiyin.

Cevap
18 Nis 2016

Eğer soba başında oturup keyif yapmayı, ya da üşüye üşüye gezmeyi seviyorsanız, ki bence gerçekten güzel oluyor bu aylarda Safranbolu, yapacak çok şey olmasa da huzur duyacağınız garanti.

Cevap
18 Nis 2016

Evet sanırım üşüye üşüye gezmeyi tercih edecegiz.::)

Cevap
18 Nis 2016

Ben çok merak ediyorum oraları. Sonbahar ve kış aylarında daha güzel olduğunu duymuştum. İyi gezmeler. Sevgiler.

Cevap
18 Nis 2016

Selam Zeki, Bu arada Safranbolu'ya gittiniz mi? Gittiyseniz nasıl bir deneyim yaşadınız?

Cevap
18 Nis 2016

Evet gittim 7-8 aralık tarihinde oradaydık.Geceden yola cıkmıstık biz sabah erken saatte orda olmamız biraz sorun oldu ki hava soguktu ve mekanlar acılmamıstı.Bos carsıda biraz dolastık.Daha sonra otelımıze yerlesip biraz dinlendikten sonra oglen tekrar cıktık.Carsı hareketlenmişti ve aslında bekledıgımden daha cok insan vardı.İlk günümüzü carsıda ve yakın yerleri gezerek gecirdik.Ertesi gun yörük köyüne gitmek niyetindeydik ki aksam başlayan kar yagısı hiç durmadı sabah uyandıgımızda Bembeyaz bir Safranbolu vardı.Yörük köyüne gidecek arac bulamadık.Bizde sezonun ilk kar yagısı keyfini safranboluda gecirdik.Daha cok dinlendirici bir tatil oldu.Ben bahar da da görmüştüm orası bahar da da güzel ama kar altında baska bir manzaraya sahipti ben cok begendim ve eglendim.tek sıkıntımız dönüşte kar sebebi ile 3 saat yolda kalmamız oldu.Ama genel olarak güzeldi..

Cevap
18 Nis 2016

Güzel bir tatil olmuş fotograflarınız varsa görmeyi çok isteriz:)

Cevap
18 Nis 2016

-