Google+

Asya'da Motosiklet ile gidilebilecek en güzel rotalar neresi?

423808 Kas 2013Tartışma

Motosiklet ile Asya'da gidilebilecek güzel rota önerisi olan var mı? Güvenlik durumu nasıl, rahatlıkla dolaşılabilir mi?

Cevap
18 Nis 2016

Nereye gideceğinize göre değişir. Ancak Avrupa kadar güvenli olmadığı kesin. Ve tabii yollar Avrupa ile kıyaslandığında çok yetersiz ve trafik çoğu yerde keşmekeş.

Cevap
18 Nis 2016

Asya motorsiklet için çok güvenli değil rotayı Avrupa'ya yöneltmen fena olmaz.

Cevap
18 Nis 2016

60 km/s hizin altinda gitmeyi planliyorsaniz pek fazla bir rota var diyemem :P

Cevap
18 Nis 2016

Çok iyi bilmiyorum ama büyük ihtimalle Hindiçini ve Tayland'tır.Çünkü orada birbirie yakın birsürü tarihi kent var en çok motorlar orayı elverişli.

Cevap
18 Nis 2016

http://dnyaninetrafinda180gn.blogspot.com.tr/ http://www.asianbiketour.com/burma-motorcycle-tour/   Burma,Tayland,Laos,Vietnam,Kamboçya olabilir. Kendi motorunuzla gitmenizi tavsiye etmem.Gümrükler de başınız çok ağrıyabilir. Motor kiralayan firmaların  bazıları size motor ve rehber de veriyorlar. Biz motor kulübü olarak  bu rotayı çok araştırdık. Vietnam da  yollar,güvenlik  ve sigorta sorun çıkardı.İptal ettik.Tayland da 5 tl ye  scooter ya da 30 tl ye 250 cc Kawasaki kiralayabilirsiniz.Yol kenarlarında kumlara çok dikkat edin. Örneğin Koh Samui' de motor kazalarının çoğunda kurbanlar yol kenarındaki kumlar yüzünden takla atan  turistler oluyor.Bu nedenle kesinlikle motor kiralarken lastikler kabak mı ve diğer aksamı kontrol edin. Örneğin bir çiziği bile sözleşmeye kayıt ettirin. Döndüğünüz de ekstra ücret ödemek zorunda kalmayın.Yukarıdaki link de Avrupalıların işlettiği profosyonel bir rehber ile 10 günlük Golden Triangle turunu çok araştırdım. Bence bu tur Motor Tutkunları için başlangıç olabilir. Çok daha güvenli olduğunu düşünüyorum..Benim  bloğum da Koh Samui de  çektiğim bir Vlog mevcut.Merak edenler için:

-