Google+

bu yaz arkadaşımla balkanları gezmek istiyoruz.yabancı dilimiz yok.tecrübeli arkadaşlar fikir belirtirseniz çok memnun kalırız

98115 Şub 2015Tartışma
Cevap
18 Nis 2016

Ben Balkanlarda bulunmadım ama giden bir arkadaşım Bosna, Kosova ve Makedonya'da Türkçe bilen çok insanla karşılaştığını söylemişti. Şanlıysanız size de denk gelebilir :)

Cevap
18 Nis 2016

BİZ ARAÇLA GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ.ANCAK VİZELER HAKKINDA PEK FAZLA BİLGİ SAHİBİ DEĞİLİZ ARAŞTIRIYORUZ.GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER HAKKINDAKİ HERTÜRLÜ ÖNERİYE AÇIĞIZ.FİKİRLERE GÖRE TURU ŞEKİLLENDİRECEĞİZ :)

Cevap
18 Nis 2016

Merhabalar,Kosova,Makedonya,Bosna-Hersek,Sırbısatan,Arnavutluk,Karadağ vize istmeiyor.Dubrovnik/Hırvatistan ve Bulgaristan vizeye tabi.Kosova-Sırbıstan arası sınır kapısı yok. Yani o iki ülke arası geçiş yapamazsınız. Kosova ve Arnavutluk'ta Türkçe bilenler var hele ki Kosova da fazlasıyla. Bosna-Hersek'te kimse yabancı dil bilmiyor zaten ancak Boşnakça ile anlaşılıyor neredeyse. Sırbıstan ve Karadağ da o şekilde. Yine sorun olursa yazabilirsin iyi gezmeler:)

Cevap
18 Nis 2016
balkanlarla ilgili..

lütfen bana balkanlarla ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim. ben 6 ülke planlıyorum. schengen vizem yok. arnavutluk tirandan başlıcağım. dönüş biletinide belgraddan almayı düşünüyorum. olur mu ? 

-