Google+

Arama formu

Bu yaz için Budapeşte prag viyana için tavsiyeleriniz nelerdir nereden gezmeye başlamalıyım

Soru

Öncelikle merhaba uzun zamandır siteyi ve gezi notlarınızı yakından takip ediyorum neredeyse günümün 2 saatini burada geçiriyorum...Kız kardeşim ile bu yaz temmuz ayında yapacağımız gezi için bir türlü karar veremedik. İlk başta Roma Milano Venedik olarak planlamıştık şuan viyana,prag budapeşte olarak değiştirmeyi planlıyoruz siz olasanız ne yapardınız ? Gezimizi Viyana,Prag,Budapeşte olarak yapsak sıralamayı nasıl yapmalıyız nereden başlamalıyız cevaplarsanız çok seviniriz...

Cevap

Cansu KARADAĞ
18 Nis 2016

Merhaba, 

bahsetmiş olduğunuz lokasyonların hepsini gezdim. iki tarafta ayrı güzel yazın İtalya tarafı sıcak olur. Bunu göze almalısınız Prag Viyana Budapeşte de gezilmeye değer kesinlikle. Ekonomik gelen birinden başlayın bence. İlk defa schengen alacaksanız Avusturya'yı tavsiye ederim sakın Çek Cumhuriyetinden başvurmayın derim vermiyor macaristanda zorluyor ilk schengen için avusturya ideal. 

İsterseniz Viyana- Prag- Budapeşte geziniz ayrıntılarını
http://www.gezionerileri.com/budapestegezilecekyerler/ 
http://www.gezionerileri.com/viyanagezilecekyerler/
http://www.gezionerileri.com/praggezilecekyerler/
www.gezionerileri.com'da bulunan yazılarımdan okuyabilirsiniz. 

Şimdiden iyi tatiller dilerim. 

Batuhan Çivici
18 Nis 2016

Cansu hanım öncelikle cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim..
Vize için herhangi bir problemimiz olmaycak çünkü hususi(yeşil) pasaportlarımız var..Biletlerimizi gidiş 14 Temmuz viyana olarak aldık hepsini gezmek için viyanadan başlamak biraz saçma olabilir belki ama uçak bilet fiyatları budapeşte ve prag'a göre inanılmaz ekonomikti bu sebepten dolayı başlangıç noktamızı viyana olarak belirledik...Bu noktadan sonra bana tavsiyeleriniz neler olur ? şu şehre kesin gitmelisiniz vs.. olarak neler söylersiniz ? Ayrıca yazılarınızı detaylı bir şekilde inceliyorum.

Teşekkür ederim...

Cansu KARADAĞ
18 Nis 2016

Batuhan Bey Merhaba, 

Yeşil Pasaport iyimiş vize derdi yok. Açıkçası dediğim gibi bizde Viyanadan başladık. Kesinlikle Budapeşteye gidin süper. Oradan Praga geçebilirsiniz açıkçası Berlin de yakın benim vaktim olsa idi kesinlikle Berline de geçerdim. 

İyi gezmeler dilerim.