Google+

Arama formu

çocuklu seyahat

Soru

7 yaşındaki kızım ve eşimle bir yurt dışı gezisi planlıyoruz. Kızımız için de keyifli bir gezi olmasını istiyoruz. Avrupa'da nereye gitmemizi önerirsiniz?

Cevap

Çağlar Erözgen
18 Nis 2016

Paris, Eurodisney...
Ben geçen yıl kızımla gittim, sadece 4 günlüğüne. Paris'i çok sevdi, Eurodisney hakkında bir şey söylememe gerek yok sanırım. (Kızım geçen yıl 8,5 yaşındaydı)

COCUKLAGEZERİZBİZ
18 Nis 2016

http://cocuklagezerizbiz.wordpress.com/2013/06/19/1-gun-garda-golu-cocuk...

Burda seyhatimizin bir kısmını yazmıştım

İtalya isviçre sonrası Almanya'daki Euro Park çocuklar için tam anlamı ile harika geldi ..

Emre KARAOĞLU
18 Nis 2016

Her yere gidebilirsiniz. Biz de şu an 9 yaşındaki kızımla 7 yaşındayken başlamıştık gezmeye. İtalya, Fransa (Benelux), İspanya, Yunanistan&Makedonya yaptık. Özellikle çocuğunuzun algısı çok değişecek. Siz yabancı dil için bir zorlama yapmayacaksınız. Zaten neden gerekli olduğunu görmüş olacak. (Tabi siz konuşuyorsanız daha da iyi çünkü sizi gözlüyor ve dilinizle sorun çözdüğünüzü görünce tak ediyor.) 
Bunun dışında konum olarak tabi çocuğunuzun da ilgisini çekecek yerler olursa hem siz hem de o keyif alıyor. Bu konuda tabi ki 1 numara Disneyland. (1 tam gün sabah erkenden başlayıp kapanışa kadar planlayın.) Diğer yerler için de ona zaman ayırabileceğiniz, ilgisini çekebilecek yerler seçebilirseniz güzel olacaktır. hatta önceden örneğin İtalya ise Collesium'u anlatın, fotoğraflarını gösterin vs. Gittiğinde "aa bu benim bildiğim yer" diye daha çok ilgisini çekecektir. 
Son olarak bence turunuzu kendiniz planlayabilirseniz çok daha esnek hareket edebilirsiniz.
İyi eğlenceler.