Google+

Arama formu

Eyobus Kuzey Avrupa Turu Ile Ilgili Ne Dusunuyorsunuz?

Soru

Cevap

gezginpusula kullanıcısının resmi
gezginpusula
18 Ara 2017

Öncelikle belirteyim yaptığım en güzel yolculuktu. Bizden önce yapılan Kuzey Avrupa Turunda Türkiye nin önde gelen bloggerları Kemal Kaya ve Biz Evde Yokuz varmış. Onlarla tura katılmak güzel olurdu ama bu program başlı başına zaten sizi alıp götürüyor başkar diyarlara. Gemi yolculukları, otobüsle gidilen yolların güzelliği ve huzuru inanılmazdı. En güzel tarafı uçak ile gidip otobüs ile devam ediyorsunuz ve üstüne Kuzey'in fiyortları arasında gemi yolculukları yapıyorsunuz. Bir çok Kuzey Avrupa Turu var ama ben programın özenle hazırlanmasından Eyobus ruhunu kadar her şeyin son derece güzel olduğunu söyleyebilirim. Eyobus elçisi gibi oldum ama gerçekten benim gibi birini böyle hissettirdikleri için teşekkür ederim hepsine tek tek. Bu yıl Avrupa Turuna katılmayı düşünüyorum. Ona da gittikten sonra fikirlerimi tekrar burada paylaşacağım. Bilgi almak isteyenler için  web siteleri burada : https://eyobus.com.tr/

Melike Keskin kullanıcısının resmi
Melike Keskin
09 Oca 2018

2013 üniversite 3. sınıf öğrencisiyken yurtdışına çıkmayı kafama koyduğum zamanlarda eyobus ile tanıştım. Hikayenin garip olan kısmi üniversiteden gezmeyi amaçlamış bir arkadaşım Gençlik otobüsü ile bir şey var Ankara'da konferansı var hemde ücretsiz bir sürü yer gezdiriyorlar dedi. Anında karar verdik ve gittik. Feci kalabalık bir salondu ve emek etmişler diyecek birşey yok. Ama oraya katılan herkes bilmem A.Ş bilmem ne ltd kızı oğlu idi ve sponsor olurlarsa bedava gidiyorlardı. Babama dedim çok saçma başka bul paranı vereyim git gez dedi. işte tam o esnada EYOBUS ile tanıştım başvurdum, kabul aldım...

Ve bu tura tek başıma katılma kararı verdim yeni şehirleri yeni insanlarla keşfetmem gerekliydi.

2013 temmuzunda İstanbul'da tanışma oryantasyon programında iyi ki seçmişim bu turu diye içimden geçirmeye başlamıştım sinerjisi muhteşemdi.

Avrupa'nın popüler şehirleri aynı yaş grubu kişilerle gezmek, herkesin kendine özel hikayesini dinlemek inanılmaz bir deneyimdi. Otobüste yolculuk yapmanın aşırı yorucu olacağını düşünüyordum ama dediğim gibi o sinerji o keşfetme heyacanı herşeyin üstesinden geliyor. 

Hiç tanımadığın insanlarla tur boyunca seyahat etmenin en önemli faydalarından biri paylaşmayı öğrenmek. 

Bir yaz tatilimi arkadaşlarımla cafelerde günlük sohbetler yapmak yerine bu tura katılmak hayatıma  büyük anlam kattı diyebilirim.  Yurt dışında yaptığım gönüllü çalışmalara bu alanda farkındalığımın artmasına yardımcı oldu.Hatta ilk iş görüşmemde işe alınmam da bile faydası yadsımaz:)

Eyobus ile bağını koparamadım, iş hayatına atılmış genç bir kadın olarak doymadım bu ruha ve 2016 yazında yine aynı rotayı gezdim. 

Şuan bu tarz turlar yapan o kadar çok şirket var ki seçmek inanın güç! Neden eyobus'e gidelim ki dersen;

1) Yaş sınırlaması (18-30)
2) Ücret olarak uygun olması
3) Otel kalitesi 
4) Şeffaf bir yönetim anlayışı olması
5) zoraki bir rehberlik olmamsı ve ekstra hiç bir ücret çıkmaması  diyebilirim

Gezdiğim ülkeler ve şehirler ise ;

1. Hollanda – Amsterdam, Giethoorn 
2. Yunanistan – Selanik 
3. Makedonya – Üsküp 
4. Sırbistan – Belgrad
5. Macaristan – Budapeşte 
6. Avusturya – Viyana
7. Slovakya – Bratislava
8. Çek Cumhuriyeti – Prag 
9. Almanya – Berlin
10. Belçika – Brugge
11. Fransa – Paris, Cannes
12. İspanya – Barselona 
13. Monako – Monte Carlo
14. İtalya – Roma, Venedik 
15. Vatikan
16. Slovenya – Lübyana, Bled Gölü 
17. Hırvatistan – Zagreb
18. Bulgaristan – Sofya

​Eyobus bir ruh, özgürlük ruhu... 
 
Katılmak isteyenler tavsiyem katılımcıların yorumlarını okuması www.eyobus.com.tr

bizgezginler
15 Oca 2018

EYOBUS kuzey Avrupa Turu'na arkadaşımın önerisi ile katıldım. Bu rotayı tek başıma gezmek çok zor olucaktı, büyük tur şirketleri ise aynı rotada bir kaç ülkeyi çok yüksek ücretler istiyordu bende arkadaşımın önerisini dinleyerek başvurumu yaptım. Başvuru sonrasında eyobus'un kendi blog sayfasında gideceğim ülkeler hakkında yazılar okumaya başladım ve tavsiye ederim. blog.eyobus.com.tr Bu arada benim turumdan bir önceki turda Ünlü Blogerlardan Kemal Kaya ve Biz Evde Yokuz katılmıştı ve bu beni daha da heyecanlandırdı.  Onların da deneyimlerini okumanızı öneriyorum. yoldaolmak.com bizevdeyokuz.com 

Masallardan bildiğimiz Baltık Ülkeri, muhteşem doğası ile Norveç, mutluluğun şehri Kopenhag, efsane Stockholm hepsini ve daha fazlasını bu tur sayesinde gezme fırsatı buldum. Tur şehir şehir kişisel detaylara girmeden ulaşım, tur genel rota, eyobus eksileri ve artılarını, kimlere önerdiğimi sizinle paylaşacağım.

Öncelikle tur ulaşım araçları ve konforu hakkında bilgi paylaşmak istiyorum.
- İstanbul'dan THY İstanbul-Vilnius gidiş Amsterdam-İstanbul Dönüş olarak belirlenmiş THY olması nedeniyle konforlu idi.
- Tur boyunca rahat bir otobüs ile yolculuk yaptık, 
- Talinn - Helsinki kesinlikle yapmanız gereken bir gemi yolculuğu
- Helsinki - Stockholm Yataklı Kamaralı efsane gemi yolculuğu
- Norveç Fiyortlarında kısa bot geçişleri
- Norveç- Flam'da eşsiz doğada tarihi tren yolcuğu 

Artı ve eksileri ile EYOBUS Kuzey Avrupa ;

- Hava şartları kimi arkadaşımız için eksiler arasında idi ancak Kuzey Ülkelerini biraz araştırırsanız yaz aylarında  bile genel olarak yağışlı
- Konaklama; sadece bir otel merkeze uzaktı bu olumsuz karşılandı
- Farklı bir rehberlik anlayışı( bana göre artı artı ); klasik turlardaki gibi elinde bayrak gezen bir rehber yok. Genel bilgilendirme ve panoramik rehberlik yapılıyor ve kişiler ister müze ister doğa isterse de mağaza gezebiliyor. Yolcular için hazırlanmış mini rehber kitapçıkları da faydalı bir ayrıntı diye düşünüyorum.
-Otobüs yolcuğu; sadece  Norveç/Stavanger - Kopenhag arasında uzun bir yolculuk vardı. Yol almazsak gezemeceğimizi düşünürsek bence gayet makul bir yolculuk.
- Tur ücreti ve tur gün sayısı;  büyük tur firmaları bu rotada bulunan sadece 3 ülkeyi bu fiyattan daha fazla fiyata gezdiriyor! Bütçesine önem veren kısıtlı izin günleri olan kişiler için tercih sebebi olarak görüyorum.
-Ekstra yok; büyük tur firmalarından biri ile Endülüs Bölgesini gezmiştim ve ekstra turlara katılmazsan otelden dışarı bile çıkamıyorsunuz. EYOBUS'te ekstra hiç bir şeye ücret ödemedik. 

Ülkeler ve şehirler hakkında hemen hemen her yerde bilgiler bulabileceğinizi düşünerek ben direkt EYOBUS ile Kuzey Avrupa deneyimi paylaşmak istedim Umarım sizlerde bu deneyimi yaşarsınız...

Tura çıkmadan sizlere en büyük önerim sosyal medya hesaplarını facebook, twitter, instagram ve web sitelerini incelemeniz. 
(Bu arada gariptir ki Bu yazıyı yazmadan birkaç gün önce ben eyobus'u ARİF V 216 Filminde reklamda gördüm tepkim ise aaaa bu işte ben bu şirketle gezdim oldu!! şaşırttılar)