Google+

Genelde hangi tür seyahatleri tercih ediyorsunuz?

357515 Ara 2013Tartışma

Merhabalar.

Ülkemizin gezgin camiası adına merak ettiğim bir sorudur bu. Acaba sizler genel manada seyahatlerinizi nasıl yapıyorsunuz?

Yürüyerek mi?
Denizyolu ile mi? ya da 
Otobüs?
Yok değil mi? O zaman şahsi Otomobil?
Havalarda olmayı seviyorsanız o zaman Uçak?
Son olarak, ya da benim gibi seyahatin kültleri arasına girmeyi başarmış olan Tren yolculuklarına mı hastasınız?

Nedir size göre durum?

NURHAN YILMAZ
Gold Yazar
Cevap
18 Nis 2016

İlk tercihim uçak.Çünkü yollarda fazla vakit kaybetmiyor,gideceğiniz yöreye daha fazla zaman ayırabiliyorsunuz.Ancak ilerleyen yaşlarda valiz toplama,farklı otellere yerleşme zor gelmeğe başladı.Bu nedenle belli yaşın üzerine geldiğinizde tercihiniz tren ve gemiye yöneliyor .
 

Cevap
18 Nis 2016

Şehirler arası yolculukta zamana gore otaban dışı yollardan ulaşım yapıyor gidecegim yere odaklı gıtmıyorum nerde akşam orda sabah yapıyor bazen yolculuga ara verıp dogada yuruyuşler resimler çekiyor yore insanlarından bılgı alıyorum

Cevap
18 Nis 2016

Kesinlikle uçak. Fazla macera aramaya gerek yok, bilmediğiniz bir şehirde taksi kullanmamalısınız ayrıca, çok defa kazıklandım.

Eğer Avrupa seyahati yapacaksanız Avrupa şehirleri arasında çok uygun fiyatlı biletler bulabiliyorsunuz. Mesela Ryan Air ya da German Wings çok komik fiyatlara bilet satıyor.

Yine şehirler arasında hızlı tren kullanmak da akıllı bir seçim.

Kozmoplit bir şehre gittiğinizde araba kiralamak eğer şehri iyi tanımıyorsanız bir felakete dönüşebiliyor. Her zaman navigasyon kullanılmalı.

Ben küçük Avrupa şehirlerine gittiğimde motor kiralamayı çok seviyorum. Saati 20 dolara süper motorlar kiralanabiliyor. Eğer İtalya'ya gidiyorsanız o dar sokakları Vespa ile deneyimlemelisiniz.

Cevap
18 Nis 2016

Tabiki uçak zira çok uzak yolları seviyorum, bir kere uçakla ülkeye ulaştıktan sonra tren, motor, otobüs, tuktuk, taxi ne varsa...Gemi-tekne tabiki. Avrupayı trenle dolaştım, tren harika bir ulaşım aracı, motoru çok severim ama sadece arkada oturanlardanım, kullanmıyorum, eğer motor kullanabiliyor olsam bir bayan olarak asyayı gezmek çok isterdim motorla.

Cevap
18 Nis 2016

Bence en iyisi herşey dahil tur paketlerini tercih etmek. Bunların içinde uçaktan, otobüse kadar herşey var. Hem daha uygun oluyor hemde seçtiğimiz tur şirketi içinde zaten hepsi oluyor. özellikle yurtdışı turları programına katılacaksanız.)

Cevap
18 Nis 2016

Merhaba ben yeni üye gezgin serap;

Sorunuza içten cevap,,,bana seyahat olsun valiz hazırlmayı gece uzun yolculukları severim kara hava farketmez ama deniz başka ...Avşa seyahatim çok harikaydı mesela,ama ben neresi olsa giderim,uçarım :)

İyi yolculuklarımız olsun ...

tltcn
Gezgin
Cevap
18 Nis 2016

Selamlar;

Bence seyahatin her türlüsü keyif vermektedir. İster uçak olsun, ister otobüs olsun ister doğa seyahatleri olsun bana farketmiyor. Tüm turların keyifli geçmesi düzenleyecek olan tur şirketinin profesyonelliğine ve ilgisine kalıyor. Katılmış olduğum Karadeniz Turları ve Kapadokya Turları 'ndan gerçekten keyif almış bulunmaktayım. Herkesin görmesini tavsiye ederim.

-