Google+

Gezerken hangi tarz teknolojik araçlardan yararlanıyorsunuz?

183923 Ara 2013Tartışma

Seyahatler sırasında en önemli hususlardan biri kilo sorunu. Yanınıza fotograf makinası alıyorsunuz 1 kg, labtop alıyorsunuz 1 kg, kamera alıyorsunuz 1 kg.

Hepsinin bir arada olduğu bir çözüm var mı sizce, öneriler lütfen. 5 tshirt daha fazla taşısak, sürekli kıyafetleri elde yıkamasak süper olurdu:)

Çağlar Erözgen
Silver Yazar
Cevap
18 Nis 2016

Fotoğraf konusuna meraklı olunca hepsinin bir arada olduğu çözümler pek olası değil. Çoğu zaman yanıma tek lens alayım demek bile zor... Ama fotoğraf konusunda "takıntı" yoksa I pad hatta I phone (veya herhangi bir akıllı telefon) yeterli olabilir. Fakat dediğim gibi; fotoğraf konusu önemli ise o zaman Fotoğraf makinesi + I pad de yeterli olmuyor. Malum her akşam çekilen fotoğraflar Lap top'a aktarılıp gözden geçirilmeli, hafıza kartları boşaltılmalı... Belki hafif bir Ultrabook kolaylık sağlayabilir...
Fakat diğer taraftan bazen I phone ile çekilmiş fotoğraflar görüp hayretler içinde kalıyorum. DSRL ile çekilmiş fotoğraflardan çok daha güzel... 
Ben tişört yıkamaya devam etmekten yanayım:)

Gezgin
Cevap
18 Nis 2016

Mümkün olduğu kadar ağır olmayan eşyaları taşımaya çalışıyorum.
Zorunlu olanlar dışında tabii,
Erkek olmanın bir avantajı olarak kıyafetleri hafif şeylerden ve daha az seçebiliyoruz.
Bunun gibi teknolojik aletlerde de telefon, netbook vb. gibi daha küçük ve hafif eşya taşımanın yararını çok gördüm.
Ama bence tartışmayı başlatan arkadaş zaten konuyu çözmüş ve özetlemiş ;)

Cevap
18 Nis 2016

seneler önce analog makiemle gezerdim o zaman cep telefonu pek yaygın değildi zaten gerek de yoktu, sonradan cep telefonum evet ve yanında digital slr ve ufak video cam ile dolaşır oldum. Şimdilerde ise gopro hero ve ceptelefonu yetiyor. Ne yaşan söyleyeyim ufak olmaları beni cezbediyor, uzun sürekli seyahatlerde gb larca fotoğraf çekiyorum çok güzel özellikle Asyada her anı çekesim geliyordu il dönemde ama birikiyorlar açıkçası çok fazla. Go pro sualtında da çekim yaptığı ve her türlü dağa bayıra yola geldiğinden muhteşem benim için.

-