Google+

Arama formu

Güney Kore yada Japonya düsünüyorum.. Gidenler?

Soru

selam arkadaslar daha cok Güney Kore ye gitmek istiyorum gidenler bana bilgi verebilirmi nasil nerler gezilir kalincek iyi hoteller nerde falan? Yeterli bilgi alamazsam Japonya da olabilir gezi icin.. Bilgi veren olursa cok sevinirim simdiden tesekkürler.

Cevap

Zeynep Gizem
18 Nis 2016

Gidebilirsen Güney Koreye git. Biz seule gittik. Aşırı güzel aşırı etkileyici. Otelin yeri adı için geçmiş notlarımı araştırmam lazım. Ancak çoğu yer için zaten bi uçtan bir uca metro ile gittik. Her yerde kozmetik dükkanları dolu. Birkaç adım attıktan sonra aynı dükkanları görebilirsin. Koreye özgü barbekü restorantlarına gitmeyi unutma. Tapınakları da çok güzel :)

Tarik Balkes
18 Nis 2016

Bilgin icin tesekkür ederim :) Güney Korede Samsung cihazlari avrupa ve Türkiyeye nazaran ucuzmu? Sonucta oranin markasi. Belki gitmisken bakmissindir diye zannediyorum

Zeynep Gizem
18 Nis 2016

Yok değildi, fiyatlar avrupayla aynı gibiydi. 2014 ağustos ayında gitmiştim, ney ne kadar değişmiştir bilemiyorum.

Armagan Kuscu
18 Nis 2016

Güney Korer için Seul, Andong ve Sokcho. Seul Kore kültürüyle batı kültürünün içiçe geçti, tezatların oluşturduğu bir büyükşehir, yaklaşık 10 gün geçirdim her yer ayrı ilgi çekiciydi. Seul'de kaldığım hostel Jin's Paradise, çok tatlı bir Koreli çocuğun mekanı. Bulunduğu bölge de güzel, ayrıca Seul'de metroyla şehrin çok büyük bir kısmına ulaşman mümkün. 

Andong'da özellikle çevre yerleşimlere de gidersen bozulmamış bir Kore kültürüyle karşılaşacaksın. Ben oradayken hostel yoktu orta halli bir otel bulmuştum yaklaşık 15 euroya ( Eylül 2013) 

Sokcho Kuzey sahillerinde küçük sayılabilecek bir şehir. Çok popüler turist şehri güney sahilindeki Busan'a göre çok daha mütevazi ve bence plajları daha güzel. Burada couchsurfing yapmıştım. Güney Kore günlerimle ilgili yazımı bloğumda bulabilirsin. 
http://capulcuyollarda.tumblr.com/post/61861183710/uzak-dogu-ruzgar

Japonya'da ise tabi ki Tokyo, Kyoto, Hiroşhima ve Japon Alplerine yakın benim için çok özel bir yer olan Takayama. Bakmak istersen Japonya ile ilgili yazım için ise link http://capulcuyollarda.tumblr.com/post/63246170897/uzak-doguda-hava-degi...

Bu ülkelerde çok değişik tatlar yakalayacağına eminim, iyi gezmeler : ) 

Tarik Balkes
18 Nis 2016

Bilgin icin tesekkür ederim ellerine saglik :)

Ezgi Uslu
18 Nis 2016

Ben 2014 Ağustosta Güney Koreye gitmiştim. Yongsan elektronik markette iphone 5sler 700 kore wonu, samsung s5ler 650 kore wonuydu. Bu kredi kartı için verilen fiyat. Peşin vereceksen %10 indirim yaptırtabilirsin ayrıca oradaki her satıcı aşağı yukarı aynı şeyi sattığından pazarlık yapma imkanın da var. Yalnız yongsandan aldığın elektronikler için tax freeden faydalanamıyorsun. Bir de küçük bir detay ama buradan alınan iphoneların shutter sesleri kapanmıyor. Bu yasal olarak düzenlenmiş bir detaymış. 

AyferOnur
18 Nis 2016

Seul gezi yazımızda şehir hakkında oldukça detaylı bilgi bulabilirsin. Kesinlikle hem insanları hem de kültürü ile görülmeye değer. Japonya'yı henüz görmedik ama ilk sıralarda yer alıyor. 

http://ayferonurseyahatnamesi.com/asya/guney-kore/seul.html#more-405

KeremSahin
01 Şub 2017Merhaba,

Kore'ye ben de gitmek istiyorum ancak kafamda bazı sorular var. Öncelikle yaptığım araştırmalarda Kore'de dil sıkıntısı çekebileceğimi söyleyen çok sayıda yazı okudum. Yani İngilizce yeterli olmayabilir diye düşünüyorum. Gerçekten böyle bir durum var mı ? Dil sorunu olacaksa turla gitmek daha mantıklı olacaktır diye düşünüyorm. Birde gittiğimde tüm tatili (yaklaşık 1 - 1.5  hafta) Kore'ye ayırıp hakkını vererek gezmek mi mantıklı yoksa Kore + Japonya yapmak mı daha mantıklı sizce ? Japonya'yı da görmek istiyorum ancak onu da hakkını vererek gezmek için ayrı bir tatile mi ayarlasam ?