Google+

hafta sonu İpsala dan Yunanistan'a giriş yapacak arabalı arkadaşlar aranıyor

19609 Tem 2017Tartışma

Selam arkadaşlar
15.07.2017 cumartesi gününden başlayarak ekim sonuna kadar ki hafta sonlarını da kapsayan; İpsala veya Pazarkule den Yunanistan'a ARABASI!!! ile giriş yapacak ve aracın da  iki kişilik(bazı hafta sonları için 1 kişi de olabilir) yeri olan gezginler aramaktayız. Sınır kapılarına kadar kendi aracımızla gelip sınırdan beraber aracınızla geçtikten sonra seyahat güzergahlarımız uymuyorsa en yakın merkezi bir şehir de inmeyi planlıyoruz. Geri dönüşü garantisi yada sözü istemiyoruz. Ancak karşılıklı uyum için de olabileceğimiz arkadaşlarla da aktivitelerimizi paylaşmakta da sakınca görmüyoruz. Amacımız; hafta sonlarımızı Alexandroupoli, Halkidiki,Thasos, Kavala gibi doğu Yunanistan sahillerin de ve adaların da, gündüz deniz akşam taverna şeklin de geçirmek. Standart bir gezi programımız olmadığından ve spontane karar verebildiğimiz için olası önerilerinizi de duymaktan mutluluk duyacağız. Şöyle ki; güzel bir köy ya da koy, iyi bir taverna ya da yemek, pek bilinmeyen bir ada vb yerler olabilir. Bu sadece yunanistan ile sınırlı kalmayabilir. Ayrıca biraz denizcilik (yelken- motoryat-katamaran) deneyimimiz olduğundan; İstanbul, Silivri, Tekirdağ, Çanakkale ve Gökçeada çıkışlı olabilecek teknelere de misafir miço olabiliriz)) İlginize şimdiden teşekkürler.
 

Cevap
12 Tem 2017
ipsala

Arkadaşlar iletişim bilgisi eklemeyi unutmuşum..1-) onu ekliyorum; ates baki@hotmail.com yada 5323936133  2-) 22.07.2017 den ihtibaren; artık böyle bir araç problemimi kalmadığından dolayı bir sonraki haftalar da "önce ki" biz gibi benzer problemleri olan gezginlere aynı koşul ve şartlarla yardımcı olabileceğimizi duyurmak isterim..

Cevap
18 Tem 2017
Viyana Prag Budapeste

Dusunurmusunuz bilmiyorum ama fiyat cok makul.
Ani turdan 5kisilik tur aldim ben esim ve 2yasinda ogluma vize verdiler ama baldizimla kayincoma vermediler. Iptal sureside doldu. Ani tur 8gunluk viyana prag budapesteye - ucak biletleri 4yildiz kahvalti dahil oteller - tum transferler ve rehber dahil 2 kisi 2500tl.
Suanki ucretlerin 3te1 fiyatina vericez.
Baldizim ve kayincom ogrenciler en azindan verdikleri paranin bir kismi kurtulsun istiyorum.
Bu hafta sonu yani 23temmuzda istanbuldan cikis 30temmuz donus.

Cevap
20 Tem 2017
Viyana Budapeşte / Kastanies festival

Teşekkürler

Fiyatı çok uygun olsa bile organize tur şirketleri ile prensip olarak  seyehat etmiyoruz. Umarım ilgilenen arkadaşlar çıkar.
saygılarımla

NOT: Bu arada Edirne pazarkule çıkışındaki Kastanies köyün (yunanistan) de Rock'n coke tarzı ama daha küçük çaplı bir festival vardır. pazarkule çıkışından nerede ise yüreme mesafesin de olduğundan (4-5 km) araçsız yürüyerek gayet kolay ulaşılabilir.Yada Karaağaçtan bisiklet kiralanıp geçilebilinir. Festival giriş ücreti  10 euro civarıdır. Tarih 26-31 TEMMUZ 2017
oldukça eğlenceli geçmektedir en can alıcı günü 29 Temmuz 2017 cumartesidir. Tek dezavantajı Arda nehri kenarın da olduğundan bol sivri sinekli olmasıdır. Ona göre tedbirinizi alırsınız. Cumartesi günü biz de gideceğimizden aracımız da şimdilk 3 kişilik yer vardır gelmek isteyen ilgilenen arkadaşlara duyurulur.
 

Cevap
20 Tem 2017
Kavala nea peramos/ ammolofoi beach

22-23 Temmuz 2017 Kavala Nea peramos/ ammolofoi beach turumuz var. Araçta 2 kişilik yerimiz var. İlgilenen gezginlere duyurulur. Çıkış kapısı o günki araç yoğunluğa göre belli olacak(çıkış kapıları webcam de izlenebiliyor) İpasala veya Pazarkule olabilir.
NOT:  Peramos otellerin de bu tarihlerdeki dolluk  %100. ancak booking.com da olmayan pansiyonlarda yer bulabilme şansı var. Yada Bizim yaptığımız gibi; ne olur ne olmaz diye tek kişilik/küçük çadırınızı yanınızda/aracınızda bulundurun.
mail adresi edit: atesbaki@hotmail.com

-