Google+

Arama formu

Hindistan hakkında önerebileceğiniz gezi kitapları neler?

Soru

Hindistan'a gitmek istiyorum. Seyahatim süresince yanıma alabileceğim gezi kitabı öneriniz var mı?

Cevap

TUĞÇE YILMAZ kullanıcısının resmi
TUĞÇE YILMAZ
18 Nis 2016

Zafer Bozkaya'nın Hindistan gezi rehberi, Özcan Yurdalan'ın Namaste, Aylin sayın'ın hindistan günlüğü, bülent demirdurak'ın Yuvarlak dünyanın köşeleri - Hindistan isimli kitapları ilk aklıma gelen Türkçe içerikli kitaplar.
Şimdiden iyi seyahatler dilerim.

deniz kullanıcısının resmi
deniz
18 Nis 2016

once ne kadar kalacaksiniz? ilk nereye ucacaksiniz? onlari bilmek lazim, bence kitaplara soyle bir bakip internette soyle bir arastirip baslayin ilk gideceginiz yerden ve sonrasinda sizi zaten hindistan yonlendirecektir, keyfinize gore takilip begendiginiz yerde uzun, begenmediginiz yerde kisa kalarak gezin derim ve koskoca ayri bir dunyadasiniz orada, pisliklere kalabaliklara beyninizi kapatip guzelliklerini gorun diye tavsiye ederim, hindistana bence aylar yetmez kuzeyden guneye rota cizerseniz daha keyifli

duygu
18 Nis 2016

Bir gezi kitabı olmamakla birlikte Gregory David Roberts'ın Shantaram'ı Hindistan'ı gezerken okunası en önemli kitaplardan bence. Gezi kitabı olarak da favorim Özcan Yurdalan - Namaste. Lonely Planet'in Hindistan kitabı da çok işime yaramıştı pratik bilgiler için. 

Çağlar Erözgen kullanıcısının resmi
Çağlar Erözgen
18 Nis 2016

Zafer Bozkaya'nın kitabı Türkçe bu konudaki açık ara en iyi kitap bence.
Shantaram müthiş bir roman, hatta iyi okunursa Mumbai hakkında bir rehber bile olabilir ama Hindistan'ı kalanı konusunda pek bilgi vermiyor. Ama okunmalı.
Maalesef Türkçesi yok sanırım ama Aravind Adiga'nın The White Tiger isimli kitabı Hindistan hakkında okunabilecek, oldukça eğlenceli bir romandır.