Google+

Arama formu

Hollanda İçin Vize sorun olur mu ?

Soru

Merhaba arkadaşlar yazın tek başıma olacak büyük ihtimalle hollandaya gezi planı yapıyorum fakat söyle bir sorunum var ben belcikadaki tomorrowland festivali icin bilet alıcaktım fakat sırf vize sorun olur diye alamadım yine bu sene eğer ki ben bu sene hollandaya vize alabilirsem sansım var mı veya bilet vs olmadan seneye de herhalde belcikya veya yine hollandaya gitme sansım yüksek olur mu sınırdısı felan olmazsam tabi orada :) cünkü bileti aldıgım zaman biletin yanmasını istemiyorum ve zor alınan bir bilet oldugundan teşekkürler simdiden iyi gezmeler herkese :)

Cevap

Vildan Alpan
18 Nis 2016

Vize niye sorun olsun ki?

Vize alırken uçak ve otel  rezervasyonu isterler. Bir havayolu şirketinden yer ayırtın gideceğiniz tarihler için . Booking .com dan da ücretsiz iptal seçeneği olan bir otelde yer ayırtın  gideceğiniz ve döneceğiniz tarihleri kapsayacak şekilde. Sonra iptal edersiniz. Vize alamdığınız takdirde de uçak biletiniz yanmamış olur.

Yalnız schengen vizesini ilk hangi ülkeye girecekseniz o ülkenin konsolosluğundan alın derim ben . Benim bir iş seyehatimde önce Brüksel sonra Milanoya gittim fakat vizem İtalyan konsolosluğundan alınmıştı. Nerede ise Belçikaya giremiyordum . Pasaport kontroldaki Belçikalı görevliye epey bir dil döktümdü.

Bol şans...:)

Serkan Korkmaz
18 Nis 2016

Ya sorun su ki gideceğim festivalde cadır var cadırda kalınıyor doğal ortam da birazda ondan almadım yer şehir de Belcika Boom kentinde yani otel felan kafama göre hosteller de kalacagım ondan biraz da sorun yapıyorum

Serkan Korkmaz
18 Nis 2016

Teşekkürler bu arada vildan hanım :) deneyim olmadıgı icin bu sekilde sorunumu gidermeye calısıyorum bende tecrübeli kisilere danısmak herzaman iyidir