Google+

Arama formu

Hollanda'da Amsterdam ve Rotterdam dışında mutlaka görmemgereken bir yer var mı?

Soru

Aralık ortası 3 arkadaş Amsterdam'a gidicez. 4 gece kalıyoruz. 3 gece Amsterdam'da kalıp, 1 gece de Rotterdam'a gidelim diye düşündük. Başka önereceğiniz illa gör dediğiniz yerler var mı daha otellerimizi ayarlamadık çünkü.

Cevap

Onurcan Yıldız
18 Nis 2016

Bence Rotterdama gitmişken Utrecht'e de uğramalısın. Hatta Rotterdam'a hiç gitmesen de olur, hatırladığım kadarıyla görülecek fazla bir şey yok ve 2. Dünya Savaşında şehir dümdüz olacak şekilde bombalandığı için tarihi şeyler de yok. Bir kaç müze ve dünyanın en büyük limanlarından birisi var.

Utrecht ise oldukça güzel ve eğlenceli bir şehirdi. Kanalların etrafındaki restaurantlarda yemek yiyip güzel bir akşam geçirebilirsiniz.

Tabii bu şehirlerin arası 30-40 dk sürüyor ve tren biletleri de 10 euro civarında bir şeydi. İki şehri de bir günde gezebilirsiniz.

Güray Ağıç
18 Nis 2016

1 yıldır burda yaşayan biri olarak bence Rotterdam yerine Den haag ı tavsiye ederim emin olun daha memnun olursunuz. onurcan arkadaşın dediği gibi Rotterdam  yeni yapılanma ve özel birşey yok ayrıca çok fazla türk ve türk dükkanları var. Ama Den Haag a giderseniz emin olun mükemmel br şehir ve mimariyle karşılaşırsınız ...

Özge Ekim Bıçak...
18 Nis 2016

Ben 2005 yılında 2 ay Rotterdam'da staj yapmıştım.Güzel parklar ve müthiş düzenli bir şehir olması dışında bir espirisi yok.Denildiği gibi Utrecht'e uğramak mantıklı.Ama ben 3 günde Amsterdam'ı bitirememiştim bile.Bir de ben müze kartı almıştım.Girdiğim çoğu müzeye hiç para ödemedim,ödediklerimde ise %50 - 60 indirim vardı (Van Gogh müzesi gibi - mutlaka görülmelilerdendir kendisi)

İlhan Çeltek
18 Nis 2016

Bütün yazılanlara katılmakla  birlikte yeni yapılanma içinde olan bi şehir görmekte fena olmaz.Merkez tren istasyonun karşısında çok hoş bir alış-veriş merkezi var.iki katlı ve çok eğlenceli.İki katlı derken  sokak iki katlı.Liman kıyısında çok kaliteli Türk restoranı var.Ama akşam açılıyor.Evet müzeler mutlaka gezilmeli.Eğer yaz olsaydı  Amsterdam'ın sahil kenti Harlem'e gidin derdim.