Google+

Arama formu

Jakarta'ya nasıl gidilir?

Soru

konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Cevap

TUĞÇE YILMAZ
18 Nis 2016

Jakarta'ya gitmek için bence kuru sezonu olan Nisan - Ekim arasını tercih edebilirsiniz. Emirates, Singapure Airlines, Gulf Air, Etihad Airlines ve Malaysia Airlines'ın aktarmalı uçuşları ile gitmek mümkün ve Uçuş Süresi yaklaşık 13 saat.

razd
18 Nis 2016

Aslında sorum şu olacaktı:
Ailece Jakarta üzerinden Lombok adasına gitmeyi planlıyoruz. Ekim başı gibi. Jakarta'da kalınmalı mı? Kaç gün? Büyük ve kalabalık bir şehir, nasıl gezilmeli, nereler gezilmeli?Ve tabii Lombok için önerilere çok memnun olurum. (Bali'ye gittik)

TUĞÇE YILMAZ
18 Nis 2016

Jakarta'da bir gün bilemediniz 2 gün kalsanız yeterli. Kent oldukça kalabalık. Görülmesi gereken en önemli yerler Sunda Kelapa, Taman Mini Indonesia Indah Parkı, İstiklal cami, MONAS Bağımsızlık Anıtı, Pasar Baru, ve eğer çocuklarla gidiyorsanız Ancol Dream Park.
Bunun dışında aşağıdaki linkten GÜNDÜZ ve ALIŞVERİŞ bölümlerini okumanızı öneririm.
http://gezimanya.com/lokasyon/cakarta
Kentte çok fazla alışveriş merkezi var.
Bir de Jakarta hakkında bir yazımız var. Ona da göz atabilirsiniz.
http://gezimanya.com/GeziNotlari/sasirtan-kent-jakarta

Lombok konusuna gelince, gerçekten çok güzel tercih:) Mayura Bahçeleri, Narmada Park, Kuta Plajı, Pantai Putri Nyale plajı, Pantai Seger plajı, Selong Belanak plajı mmutlaka görülmeli.
Yine aşagıdaki linkten GECE, GÜNDÜZ ve ALIŞVERİŞ bölümlerini okumanızı tavsiye ederim.
http://gezimanya.com/lokasyon/lombok-mataram

SEYHAN YÜCEYATAK
18 Nis 2016

Jakarta'da çok vakit harcamamanızı öneririm. Çevre adalar ve Yogjakarta çok daha etkileyici. Sadece 1 gün yeter sanki Jakarta'ya.