Google+

Arama formu

Kültür Turizmi Anketi

Soru

Merhaba,
 
Boğaziçi Üniversitesi’nde kültür turizmi ile ilgili akademik bir araştırma yapıyorum. Hedef kitle, son iki sene içerisinde en az bir kez kültür turizmi yapılan bir yere (iş seyahati hariç) gitmiş olan kişiler.

https://tr.surveymonkey.com/r/facebooktourism
 
Anket, kültür turizmi yapılan yerlerde nelere önem verildiği ile ilgili ve 10 dakika sürüyor. Eğer 10 dakikanız varsa doldurursanız sevinirim.

Teşekkürler,

Cevap

tuncmt kullanıcısının resmi
tuncmt
18 Nis 2016

Begum , anket calismanda yardimci olmaya calistim anacak sormus oldugun hic bir soru turist  davranisini bir ulkeye gitmek icin dogrudan etkileyen sebepler degil. Bizlerin davranislarini belirleyen gidilecek  yerin dogal veya tarihi guzelligi , kulturel onemi oncelikle.sormus oldugun sorular neredeyse ilgisiz ulke secimini yaptigimiz zaman. Benim onem verdigim bazi unsurlar gittigim yerde uyulanmiyorsa bu durum beni o ulkeye gitmek sogutmaz cunku beni asil motive eden gidilecek yerdeki turkistlik yerin onemidir. Kaldi ki bir ulkenin turizmde ki konumunu ve yakalsimini ancak o bolgeye vardigimizda gorebiliyoruz. Belki diger gezginler dah farkli dusunuyordur . Iyi calismalar.