Google+

Lizbon'da yılbaşı neler yapılabilir?

484727 Eki 2013Tartışma

Merhaba,

29 Aralık tarihinde yılbaşı tatilimi geçirmek üzere Lizbon'da olacağım. Yılbaşını geçirebileceğim en güzel yerler hakkında tavsiyesi olan var mıdır?

Teşekkürler

GÖKÇE YILMAZ
Gold Yazar
Cevap
18 Nis 2016
Lizbon'da yılbaşı

Eğer yılbaşına sokaklarda girmek isterseniz en güzel yer Belem kulesi çevresi ya da Lizbon'a yaklaşık 20 - 30 dakika mesafedeki estoril'e gidip oradaki Casinonun düzenlediği özel yılbaşı programına dahil olabilirsiniz. Bir diğer alternatif ise Lizbon alfamo bölgesinde yeni yıla merhaba demek.

Cevap
18 Nis 2016

Merhaba, Lizbon'a giderseniz, buraya çok yakın Cascais ve Sintra'ya uğramayı ihmal etmeyin. Ayrıca Cabo da Roca bölgesi Avrupanın en batı ucu buradan Avrupa'nın en batı ucunda bulundum şeklinde sertifika veriyorlar. 

http://www.supergezginler.com/avrupa-europe/portekiz-portugal/

Cevap
18 Nis 2016

Yılbaşı akşamı sokaklarda değil de, bir bar ya da restoranda olmak isterseniz önceden rezervasyon yaptırın. O dönem çok turist olduğundan yer bulmak zor oluyor, özellikle de Fado falan dinlemek istiyorsanız tabii.
Ve Lizbon'a gitmişken mutlaka Belem Kulesini görün ve oradaki Belem pastanesinde paste de nada yiyin. Kayısılı marmelatları da çok güzel ayrıca.
Vakit olursa mutlaka Sintra'ya gidin. Ve en az 1 gün ayırın Sintra'ya.

-