Google+

Nepal - Bhutan hakkında bilgisi olan var mı?

60909 Şub 2015Tartışma

Merhaba arkadaşlar. Ben Temmuz gibi Nepal- Bhutan gezisi düşünüyorum. Max. 20 günlük bir gezi planlıyorum. Bilenlere bazı sorularım olacak
1- Öncelikli olarak buralara turla gitmek mi daha mantıklıdır. Pek tur işini sevmesem de daha faydalı olabilecekse düşünebilirim. Fakat ilk tercihim tursuz macera dolu bir plan.
2- Bu güzergaha eklenebilecek başka ülke tavsiyeleriniz var mıdır?
3- Bu ülkelerin tursuz olarak gittiğimde nerelerine gitmemi önerirsiniz?
4- Bhutan için vize işlemleri hakkında bilgisi olan var mı? Nepal için sanırım kapıda bize veriliyor.
5- Katılmak isteyen olursa konuşulabilir.

Teşekkür ederim.

dunyazat
Gezgin
Cevap
18 Nis 2016

selam,
hindistan yolculuğundan geleli daha bir hafta olmadı ama o kadar güzeldi ki yazın tekrar ama bu sefer daha da kuzeye ve nepal'e gitmeyi düşünüyordum. bu son geziye buradan tanıdığım bir arkadaşla çıktık ve gayet güzel gitti. birlikte gidilir mi bilmem fakat araştırdıklarımızı paylaşabiliriz diye düşündüm. hindistan'da bir kaç bağlantım da oldu ve herkes kuzeyin harika olduğunu söylüyor. onlardan bir kaç öneri de almıştım. 

Çağlar Erözgen
Silver Yazar
Cevap
18 Nis 2016

Öncelikle Bhutan'a zaten bir acenta ile bağlantıya geçmeden, yani bireysel olarak gidemezsiniz. Vize'yi de onlar ayarlıyorlar zaten. Gezimanya'da paylaştığım Bhutan yazılarımda Bhutan'ın vize prosedürünü anlatmıştım, dilerseniz bir göz atın.

Cevap
18 Nis 2016

Teşekkür ederim yorumlarınız için. Nepal için henüz plan aşamasındayım. Önerileriniz paylaşmamız benim içinde iyi olur.
Çağlar bey Bhutan vize yüzünden beni biraz soğutmuş olsa da yine de sizin paylaştığınız bilgileri okuyacağım. Teşekkür ederim.

Çağlar Erözgen
Silver Yazar
Cevap
18 Nis 2016

Aslında Bhutan vizesini almak çok kolay, gereken tek şey seyahat ücretini acenteye ödemeniz. Bhutan ile ilgili tek sorun seyahat etmesi pahalı bir ülke olması. Eğer bütçeniz uygunsa mutlaka görün derim.

Gezgin
Cevap
25 Tem 2016
selam,

Nepal seyahatinizi gerçekleştirdiniz mi acaba? Kasım gibi ben de Nepal planlıyorum, deneyimlerinizden yararlanmak harika olur.

-