Google+

Arama formu

Nepal-Hindistan-İran gezisi için görüşve önerileriniz

Soru

Selamlar, başlıkta belirttiğim gibi Nepal'den başlayan, Hindistan'da devam eden ve İran üzerinden (?) (Belki Azerbaycan-Gürcistan üzerinden noktalanır) Türkiye'de noktalanan bir gezi planlamaktayım. Seyahatte yoğunluğumu Hindistan'a vermeyi düşünüyorum. 15-20 günümü Hindistan'da geçirebilirim. Yerli gezginlerin yazdığı kaynaklara ve gezi rehberlerine ulaşmak üzereyim. Söz konusu kaynaklar elime geçmeden, Gezimanya üzerinden siz değerli gezgin arkadaşlarıma sormak istedim. Nereye gitmezsem, ne yapmazsam gezim eksik kalmış olur? ''Tüh bea atlamışım'' dememek istiyorum. Ayrıca geziye başlama tarihim muhtelemen 13 Mart olacak, kış mevsiminin son günleri yaşayacağını tahmin ettiğim Nepalle ilgili önerilerinizi yazarken bu hususa ayrıca dikkat etmenizi isterim. Sevgiler.

Cevap

atilla.ipek
18 Nis 2016

Ahmet merhaba,
Ben 17 günlük Hindistan seyahatinden yeni döndüm.
Varanasi, Agra, Jaipur, Pushkar, New Delhi, Goa ve Mumbai'den oluşan bir rotam vardı. Sende Nepal'den Varanasi'ye geçipkendi önceliklerine düzenleyebilirsin. hindistan'da benim gitmediğim Armitsar, Kerala, Kolketa, Hampi, Rishikesh gibi daha bir sürü  yer var. Bir çok şok yaşayacağına eminim.
Ben Hindistan seyahatim için blog hazırlamıştım. Orada işine yarayacak pek çok bilgiyi bulabileceğini düşünüyorum. Gerek hazırlık süreci için gerekse de oradaki ortamlara ve kalınacak yerler için.
Blogumun linki aşağıda.
http://atillaninhindistangezisi.blogspot.com.tr/
iyi seyahatlar,