Google+

Arama formu

Otostopla dünya turu yapmak için gereken herşey tavsiyeler nelerdir

Soru

Merhaba :) 

iki arkadaşız ve daha önce yurtdışına hiç çıkmadık tarzanca ingilizce ile otostopla dünya yı gezmek gezerken de ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek ne tür işler yapılabilir? Seyahat sırasında oluşabilecek aksilikler gezilebilecek rahat vize alınabilecek ülkeler vs gibi konularda bilgi birikim ve tavsiyesini paylaşabilecek arkadaşlardan yardım istiyoruz :)

Cevap

Mutlu kullanıcısının resmi
Mutlu
15 Ağu 2018

Merhaba Muammer, 

Otostopla dunya turu yapanlarin sayisinin cok oldugunu sanmiyorum. Eger dunyanin cevresinde otostopla gezip geri gelmeyi dusunuyosaniz bu cok kolay olmayacaktir hem ulasim acisindan hem de vize acisindan. Bir sekilde , Schengen , Amerikan ve Avusturalya vizesinizin olmasi lazim . Kitalari degistirirkende otostopun disinda gemi ya da ucak kullanmaiz gerekecek. Yok sadece bir iki kita gezmek istiyorsaniz. Nereleri kac gunde gezeceginizi , baslangic ve bitis notkanizi,  butcenizi  belirtin ki ona gore yardimci olabilelim.

Kamil Kongurtay kullanıcısının resmi
Kamil Kongurtay
23 Eki 2018

Bu hayalini  unut, yapacağın en ekonomik seyehatler şöyle 
Ocak Şubat arası   Avrupa Rusya  -  Kasım Uzak Doğu -  İlkbahar Kuzey Amerika -  Sonbahar Güney Amerika -  Haziran Eylül arası Afrika 
Aralık10 ile Ocak 5 arası yola çıkma, fiyatlar noel nedeni ile  astronomik.  Her sene tur ile 5 ülke gez iş biter, 10 yılda belgesel olursun 
Bordrolu isen 10 Ayda borç ödersin 11 nci ay tekrar gezersin. Sistem budur Bol kazançlar..

Burak Bulutöz kullanıcısının resmi
Burak Bulutöz
04 Ara 2018

Selamlar, 

Cevaplarda görüyorum ki soru soran arkadaşımızın hayallerini bir çırpıda yakıp yıkmışsınız ama hayat böyledir sen bir şeyler yapmaya çalıştıkça birileri sana olmaz yapamazsın imkansız der. Benden sana ve arkadaşına naçizane bir tavsiye kardeşim hayalinizden vazgeçmeyin. Dünya'yı otostopla ve bir sürü yöntemle ucuza gezmek mümkün. Parasız Dünya turu diye bir şey yok ama az parayla elbette gezebilirsin. Bu konuda internette bir sürü kaynak bulabilirsin, youtube da bir sürü gezginin videolarını izleyebilirsin. Bu da izlemek istersen bizim youtube kanalımız:  https://www.youtube.com/channel/UCrIjFZgA6F9OiML966fZjLQ/videos?view_as=     (@meraketmeanne)   Bu arada biz de kız arkadaşımla yeni yola çıktık sayılır bütün Japonya'yı ve Güney Kore'yi otostop ile gezdik. Yani biz yaptık. Yapmaya da devam ediyoruz. Sen de yapabilirsin! Yolun, bahtın açık olsun.