Google+

Arama formu

Şarm El Şeyh'ten Kahire'ye otobüs yolculuğu nasıl yapılır?

Soru

Şarm El Şeyh havaalanından inip yine oradan Türkiye'ye geri döneceğiz. Gezi planımız içerisinde Kahire'de var. Kahire'ye otobüsle nasıl gidilir biz de ki gibi otobüs terminalleri var mı? Problem yaşar mıyız?

Cevap

tuncmt
14 Kas 2016

kahireye sharmdan gidis 7saatle 13saat suruyor ve acikcasi en iyi seyehat sekli degil.

bu steye baktiniz mi gerekli bilgiler var ama inglizce
http://www.alternativeegypt.com/Transport/Egypt-Bus-Schedules.html

Cansu Bekiroğlu
14 Kas 2016

Bilgi için teşekkürler uçakla gitmek en iyi alternatif fakat bütçemizi aşıyor. Siteyi görmüştüm evet otobüs firmaları sınırlı ve saatler de az ve reel olmayabiliyormuş. Şansımızı dener miyiz bilemiyorum henüz belki otobüsle seyahat eden olmuştur diye bilgi almak istedim. 
 

tuncmt
14 Kas 2016

tripadisoru denediniz mi ? inglizce olarak forumlarda pek cok sorular oluyor. Sharm ve Kahire farkli gezi secenekleri bu yuzden .Sharma gidenin kahireye gitme ya da kahireye gidenin Sharma gitme ihtimali dusuk.Cunku sharma genelde charterla ve paket turlar gdiyor. inglizlice forumlarda aramaniz tavsiye derim. butcenizi zorlasa da ucak en guveli yontem.

Cansu Bekiroğlu
14 Kas 2016

teşekkür ederim

sezaiii
15 Kas 2016

bende geçen sene sharm a gittim ve günübirlik kahireye gitmek istedik ama aşırı uzak ve otobüsler konforsuz ve o sıcaklığı düşününce otobüs zor olur diye düşündük ailemle uçak bütçenizi zorluyorsa bi rent a car fiyatlarına bakın derim .Çünkü benzinin litresi 70 kuruş falan