Google+

Slovakya hakkında bilgi ?

77421 Oca 2015Tartışma

Slovakya,viyana,budapeşte turu yapmak istiyorum. Acaba slovakyaya gitmeye değermi

Cevap
18 Nis 2016

slovakyaya gitceksen zaten viyanaya direk ucman daha mantikli ..viyanadan bratislava ya otobüsler kalkmakta..ben gittim gördüm ama onca zahmete degmez bratislava yi unut derim.. göreceksen viyana, prag ve innsbruck öneririm sana gezmeye görülmeye dger. bratislava cok kücük birsehir ve gezilcek cok yeride yok..

Cevap
18 Nis 2016

Meraba. tam senin güzergahları kapsayan süper bir seyahat planıyla 2 sene önce seyahat gerçekleştirdim. İstersen blogdan kontrol edebilirsin. Eğer amacın tarihi yerler gezmenin ötesinde güzel anılar kalmasıysa 
Slovakya ve Polonya'ya daha ağırlık vermen yerinde olacaktır. Çünkü diğer ülkelere nazaran daha az turist geldiği için insanları yabancılara daha sıcak kanlı, en azından ben öyle hissettim.
http://postmodernseyahatler.blogspot.com.tr/2013/09/hic-gormedikleriniz-...

Cevap
18 Nis 2016

Geçen hafta viyanadan Belçikaya gidip dönebilmem için kullandım bratislavayı. Viyanaya 1 saatlik uzaklıkta ve devamlı otobüs bulunmakta.Önceden bilet almanada gerek yok, yer oluyor çünkü. Bratislavada 1 gece ve yarım gün geçirdim, çok görülmeye değecek birşey yok. Cuma gecesi dışarı çıktığımda sokaklar ve mekanlar boş değil aksine doluydu. Tavsiyem budapest, prag taraflarına gitmen ya da ryanair ile yakın olan yerlere uygun fiyata viyanadan ya da bratislavadan uçman. Brüksele gittim ben bratislavadan, yorucu olsa bile güzeldi.
iyi seyahatler

-