Google+

Arama formu

TEK BAŞINA SAFARİ HAKKINDA NE DÜŞÜNÜRSÜNÜZ?

Soru

Merhaba,
Afrikada Kenya,Tanzanya veya benzeri bir ülkede safari deneyimi yaşayanlar için bu sorum. Yalnız olmak oradaki konaklamalarda,turlarda,safari deneyimlerinde bir handikap mıdır? (not: daha önce yalnız seyahat deneyimlerim oldu, fakat burası bir avrupa deneyiminden çok uzak olduğu için bu soruyu soruyorum:)) Birçok afrika seyahat yazısı okudum, fakat hiç yalnız seyahat eden bir gezgine rastlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. 
Saygılarımla

Cevap

tuncmt
07 Kas 2016

tanzanya kenyaya nazaran daha guvenli bir ulke. tek basina safari derken neyi kastediyorsunuz? pek cok safari paket turlarla ya da ozel turlarla yapiliyor. diyelim ki mombasata uctunuz tek basiniza ordan da otelinize gittiniz bu safarileri ayarlayan tur operatorleri goturuyor ulusal parklara. ama kenya cok fakir buyuzden safari bir yana sehirde tekbasiniza gezmeniz bile tehlikeli.

sorulariniz varsa cekinmeden sorun

Samet Aslan
05 Ara 2016

Aslında sormak istediğim; bu tür turların hepsi internette en az iki kişilik olara satışa sunuluyor. Orada yanıma bir ikinci bulabilir miyim veya tek olarak kalabalık bir gruba katılabilir miyim olacaktı. Cevabınız için teşekkürler yine de. Gördüm ki tek başına biraz riskli bir seyahat planı oluyor, afrika hayalini biraz erteledim.

tuncmt
16 Ara 2016

Samet , biliyorum afrika fikrini degistirdin ama bir aciklik getireyim istedim. en az kisi denince. cift olarak degil ama tura en az iki kisinin katilmasi kastediliyor herhangi iki kisinin.  bu, tur icin  gereken en az kisi sayisi. bu sayinin bulunmamasi cok nadir bir durum . pek cok turist gdiyor ve bazi turlar her digerlerinden cok daga populer, bunu afrika icin degil diger ulkeler icinde soyluyorum.

Alpaslan Gundem
01 May 2017

tek basına gıdebılırsın. ancak her yerde oldugu gıbı tek basına konaklama ve yolculuk daha pahalı pahalı olacaktır. kenyada halk ıngılızce konusur anlasabılırsın. havalımanında otelde veya yerelde ıletısım kurdugun ınsanlar aracılıgıyla bır arac kıralayıp ulke ıcı kısa seyahatler olusturabılırsın. soforlu yada soforsuz. (gunluk 30 dolar gıbı bır ucrete ) otelde bıle yanına arkadas bulabılme ıhtımalın yuksek.
 safarı tur fıyatları abartılı pahalı. Ben bır arac kıraladım. rehber olabılecek bır kısıyıde yanıma aldım. tsova east dogal parkının yanındakı otellerden bırınde bır gece kaldım. dogal park alanı ıcınde fotograflar cektım.safarı dıye dusundugun dogal koruma alanlarına gıdıp orada hayvanların yakından fotograflarını cekmekse, bır safarı turuna katılman zorunlu degıl gıbı algıladım. dogal park alanlarının yanındakı otellerden rezarvasyonunu yapıp dogal park giriş ucretını odedıkten sonra kendı kendını de gırıp gozlem ve fotograflar cekebılırsın. tehlıkelımı bence aracından ınmezsen tehlıkelı degıl.hemen heryerde park ıcınde turıst gezdıren araclar var. ben bınek aracla aslanlara 20 m kadar yaklasıp bırcok fotograf cektım. kafalarını bır sure cevırıp baktılar sonra yatmaya devam ettıler