Google+

TEK BAŞINA SAFARİ HAKKINDA NE DÜŞÜNÜRSÜNÜZ?

18428 Eki 2016Tartışma

Merhaba,
Afrikada Kenya,Tanzanya veya benzeri bir ülkede safari deneyimi yaşayanlar için bu sorum. Yalnız olmak oradaki konaklamalarda,turlarda,safari deneyimlerinde bir handikap mıdır? (not: daha önce yalnız seyahat deneyimlerim oldu, fakat burası bir avrupa deneyiminden çok uzak olduğu için bu soruyu soruyorum:)) Birçok afrika seyahat yazısı okudum, fakat hiç yalnız seyahat eden bir gezgine rastlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. 
Saygılarımla

picture-30521-1438086538
Gezgin
Cevap
07 Kas 2016
safari

tanzanya kenyaya nazaran daha guvenli bir ulke. tek basina safari derken neyi kastediyorsunuz? pek cok safari paket turlarla ya da ozel turlarla yapiliyor. diyelim ki mombasata uctunuz tek basiniza ordan da otelinize gittiniz bu safarileri ayarlayan tur operatorleri goturuyor ulusal parklara. ama kenya cok fakir buyuzden safari bir yana sehirde tekbasiniza gezmeniz bile tehlikeli.

sorulariniz varsa cekinmeden sorun

Cevap
05 Ara 2016
Teşekkürler

Aslında sormak istediğim; bu tür turların hepsi internette en az iki kişilik olara satışa sunuluyor. Orada yanıma bir ikinci bulabilir miyim veya tek olarak kalabalık bir gruba katılabilir miyim olacaktı. Cevabınız için teşekkürler yine de. Gördüm ki tek başına biraz riskli bir seyahat planı oluyor, afrika hayalini biraz erteledim.

picture-30521-1438086538
Gezgin
Cevap
16 Ara 2016
tur

Samet , biliyorum afrika fikrini degistirdin ama bir aciklik getireyim istedim. en az kisi denince. cift olarak degil ama tura en az iki kisinin katilmasi kastediliyor herhangi iki kisinin.  bu, tur icin  gereken en az kisi sayisi. bu sayinin bulunmamasi cok nadir bir durum . pek cok turist gdiyor ve bazi turlar her digerlerinden cok daga populer, bunu afrika icin degil diger ulkeler icinde soyluyorum.