Google+

Arama formu

Uzun süreli Kamp ve Doğada yaşam

Soru

Merhaba değerli gezgin ruhlar, sizlere danışmak istediğim bir konu var. Konu ile alakalı tecrübesi olan arkadaşların görüşlerinden faydalanmayı ve doğru adımlar atmayı umuyorum.

Sorularıma gelince,

Ben minimum 2 hafta - 1 ay civarı bir kamp ve doğada yaşama tecrübesi kazanmak istiyorum. Daha önce kamp yapmadım veya benzer bir etkinliğe katılmadım. Tutkum ise yoğun bitki örtüsüne sahip ormanlar. Amatör olarak mikro fotolar çekmek ve doğayı keşfetmek. Araştırmalarım sonucunda Artvin Borçka' nın bu plana uygun bir yer olduğu kanaatine vardım. Alternatif önerileriniz var mı?

Öncelikle bu kadar zaman ayırıp, bu tarz bir geziye gidebileceğim gezi arkadaşım yok. 34 yaşında erkeğim. Tercihen erkek (yaş v.s hiç farketmez ) bir gezi arkadaşı aramaktayım. Yine tercihen kamp tecrübesi olan ve yeri geldiğinde bilgilerinden faydalanabileceğim birini arıyorum. Uyumlu, doğaya son derece saygılı, öğrenmeye açık, ego sorunu olmayan biriyim.
Doğma büyüme İstanbul' luyum ve taştan binadan bıktım tahmin edebileceğiniz üzere. 

Diğer ve son sorum ise, yine benzer tecrübeler yaşamış arkadaşlara olacak. Orman için de 1 aylık bir kamp ve herşeyden herkesten kopuk yaşamak mümkün müdür ? Eğer mümkünse, yukarıda bahsettiğim gibi bir gezi arkadaşı belkide yoldaşı aramam doğru bir adım mıdır sizce ? Tecrübesiz ve biraz çekingen olmamdan dolayı  yalnız başıma böyle bir macerayı göze almaktan çekiniyorum. Teşvik edici sözleriniz çok etkili olacaktır :)

Biraz gelişigüzel sormuş olabilirim. Cehaletimi mazur görüp, benimle fikirlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum...
Saygı ve Sevgiler

Cevap

Ossam Osi kullanıcısının resmi
Ossam Osi
03 May 2016

artvın yazın bil akşamlari soğuk olur .bnc ılk başlangıç için güny sahillrin gidin.çadır hayatı zordur.

Kahvekolik kullanıcısının resmi
Kahvekolik
03 May 2016

Bir kaç gün kumsalda çadır kurup kaldım. Geceleri soğuk olur diye hesap etmiştim ancak hesaplarımdan çok daha çetin geçti. Her şeye rağmen harikaydı. Öneriniz için teşekkürler.